Wczytuję dane...

Proste i zdrowe włosy? Tak, to możliwe! Cz.I

Proste i zdrowe włosy? Tak, to możliwe! Cz.I

Długie, proste i lśniące niczym tafla włosy to marzenie wielu kobiet – zwłaszcza tych, które natura obdarzyła kręconymi lub falującymi kosmykami. Jednak częste i nieumiejętne prostowanie kiepskiej jakości sprzętem to szybki sposób na osłabienie kondycji włosa, zmianę jego porowatości oraz zniszczenie struktury. Tymczasem prostowanie może być bezpieczne i zapewnić Ci efekt, o jakim marzysz, bez ryzyka że Twoje włosy staną się sianowate i łamliwe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym przekonasz się, że zdrowe włosy i prostownica mogą iść ze sobą w parze!

Odpowiednie przygotowanie

Porządne przygotowanie włosów to podstawa w przypadku regularnej termo stylizacji – zwłaszcza, jeśli lubisz prostować włosy codziennie. Pierwszym etapem powinno być zastosowanie preparatów nawilżających, które dogłębnie wynikną w strukturę włosa i solidnie je odżywią. Warto także użyć preparatów termo ochronnych, które zabezpieczą kosmyki przed działaniem wysokich temperatur i nadmiernym wysuszeniem. Jeśli prostujesz włosy codzienne lub kilka razy w tygodniu zadbaj o to, by kosmetyki których używasz miały bogaty skład i potwierdzone działanie. Szczególnie dobrze sprawdzą się tu profesjonalne kosmetyki fryzjerskie – pamiętaj jednak, by dopasować ich rodzaj do porowatości i potrzeb swoich włosów. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, których koszt sfinansujesz na raty lub w leasingu znajdziesz tu ->

Porządnie wysusz włosy

Prostowanie mokrych włosów to jeden z największych błędów w prostowaniu – wyjątkiem są prostownice przeznaczone do stylizacji na mokro. W przypadku prostownic do prostowania na sucho (czyli większości modeli dostępnych na rynku), prostowanie mokrych włosów może skończyć się przesuszeniem, a nawet przypaleniem włosów. Jeśli masz wrażenie, że Twoje włosy schną w nieskończoność lub po suszeniu wyglądają, jakby strzelił w nie piorun, zerknij do naszego tekstu o suszarkach fryzjerskich i wybierz model który nie tylko znacznie skróci czas suszenia, ale także – zadba o włosy. Pamiętaj także, że ich koszt możesz sfinansować w leasingu lub na raty – nie musisz być profesjonalną stylistką włosów.

Użyj odpowiedniej szczotki i podziel włosy na części

Zanim przystąpisz do prostowania włosów pamiętaj o tym, by porządnie je rozczesać. Ze względu na to, że prostowanie powinno odbywać się pasmo po paśmie, szczególnie ważne jest, by włosy były pozbawione wszelkich kołtunów. Pamiętaj także, że technika szczotkowania włosów jest równie ważna co sama szczotka – należy zaczynać od końcówek i systematycznie rozczesywać coraz dłuższe partie włosów. Jeśli zaś chodzi o szczotki – profesjonalne, solidne i niewyrywające włosów modele znajdziesz TUTAJ.

Po porządnym rozczesaniu czas na kolejny istotny punkt – podział włosów na sektory. Jest to o tyle istotne, że pozwala oddzielić poszczególne pasma i zapobiec ich splątaniu. Co ważne, pozwoli także znacznie przyspieszyć cały proces i przede wszystkim – pozwoli Ci wprowadzić odpowiednią technikę prostowania.