Wczytuję dane...

Profesjonalna suszarka do włosów, czyli jaka?

Profesjonalna suszarka do włosów, czyli jaka?

Suszarka jaka jest każdy widzi – jej podstawowym zadaniem jest wysuszenie mokrych włosów i nadanie im pożądanego kształtu podczas stylizacji. Jednak suszarka suszarce nierówna, a te które mamy w domowych łazienkach tylko z nazwy przypominają swoje salonowe odpowiedniki. Co więcej, te ostatnie poza potwierdzoną certyfikatami jakością, musza także charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Dlatego dziś przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy, jakie cechy powinna posiadać profesjonalna suszarka fryzjerska i którą wybrać, by nie tylko ułatwiała pracę, ale także nie niszczyła włosów.

Domowa vs profesjonalna – na czym polega różnica?

Przede wszystkim profesjonalnej suszarki do włosów, przeznaczonej do użytku w salonach fryzjerskich nie można kupić w zwykłym sklepie ze sprzętem AGD – to specjalistyczny sprzęt, dostępny w zasadzie wyłącznie w klepach z asortymentem kosmetycznym i fryzjerskim. Ich cena również jest wyższa, niż modelu do użytku domowego – wynika to przede wszystkim z faktu, że profesjonalne modele posiadają zupełnie inne parametry techniczne. Warto jednak zainwestować w tego typu sprzęt, choćby dlatego, że oferuje zupełnie inną jakość suszenia i pełną ochroną włosów, a w dodatku jego koszt sfinansować można w leasingu i na raty. Wracając jednak do profesjonalnych suszarek – zdecydowana większość z nich jest także wyposażona w dodatkowe funkcje, których zadaniem jest maksymalna ochrona włosów przed zniszczeniem, a także zapobieganie puszeniu się i elektryzowaniu. Jednocześnie suszarki fryzjerskie mimo znacznych gabarytów są stosunkowo lekkie a przy tym bardzo wydajne – bez problemu mogą pracować przez kilka godzin w ciągu dnia.

Profesjonalna suszarka do włosów – na co warto zwrócić uwagę?

Jest kilka istotnych parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę wybierając suszarkę do salonu fryzjerskiego. W tym przypadku nie warto oszczędzać – dobrej jakości sprzęt znacznie ułatwi i usprawni pracę, a przy tym pozwoli osiągnąć doskonały efekt. Wracając jednak do sedna – pierwszą istotną kwestią jest przede wszystkim moc suszarki, która w przypadku profesjonalnego modelu powinna oscylować w granicach od 2100 do 2400 W. Pozwala to na znacznie szybsze i bardziej efektywne suszenie, zwłaszcza w przypadku długich i gęstych włosów. Kolejną rzeczą jest poziom hałasu emitowanego przez suszarkę – im cichsza, tym lepiej. Tańsze modele charakteryzują się wysokim poziomem głośności, co w przypadku jednej pracującej suszarki nie jest dużym problemem. Jeśli jednak jednocześnie wykorzystuje się kilka z nich w jednym pomieszczeniu, powstaje hałas, który nie jest komfortowy ani dla klienta, ani dla fryzjera. Z tego względu warto wybierać modele, które oferują cichą pracę – ich koszt jest nieco wyższy, jednak możesz go sfinansować w leasingu lub na raty. Niezwykle istotną kwestią jest także możliwość płynnej regulacji temperatury i jej szeroki zakres – temperaturę nawiewu można w tym przypadku dopasować do potrzeb, stopnia porowatości i ogólnej kondycji włosów. Szczególnie istotna jest funkcja zimnego nawiewu pozwalająca domknąć łuski włosa, tak by wyglądały na lśniące i zadbane. Warto także pamiętać, że nie wszystkie osoby dobrze reagują na ciepły lub gorący strumień powietrza, dlatego suszarka z taką funkcją to absolutny must have. Ostatnim parametrem, na który warto zwrócić uwagę są dodatkowe opcje, takie jak jonizacja, która zapobiega puszeniu się włosów, a przy tym chroni je przed uszkodzeniami podczas modelowania.