Wczytuję dane...

Przedłużanie rzęs – wszystko, co warto o tym wiedzieć cz.II

Przedłużanie rzęs – wszystko, co warto o tym wiedzieć cz.II

Przed Wami kolejna część wpisu dotyczącego przedłużania rzęs – zabiegu, który w ostatnich czasach stał się jednym z najchętniej wybieranych w gabinetach kosmetycznych. O tym, w czym tkwi sekret jego popularności pisaliśmy szerzej w poprzedniej części, którą znajdziecie TUTAJ warto do niej zajrzeć, jeśli przymierzacie się do przedłużania lub zagęszczania rzęs. Dziś skupimy się na metodach przedłużania rzęs, tym którą z nich warto wybrać i dlaczego oraz o czym należy pamiętać po zabiegu. Zaczynamy!

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – najpopularniejsze metody

W poprzednim tekście pisaliśmy o tym, jak ważne jest by zabieg zagęszczania rzęs przeprowadzać u certyfikowanej stylistki. Jest to tym ważniejsze, że jedynie profesjonalista posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenia oraz ma dostęp do specjalistycznych preparatów i narzędzi, takich jak kleje do rzęs czy autoklawy do sterylizacji Jest jednak jeszcze jeden powód – wyłącznie wykwalifikowana stylistka będzie w stanie właściwie ocenić kondycję naturalnych rzęs i dopasować metodę zagęszczania oraz rodzaj rzęs, które nie osłabią włosków klientki. A wybór jest spory, bowiem metod stylizacji rzęs jest co najmniej kilka: od przedłużania na szablonie, przez doklejanie kępek na najpopularniejszej obecnie metodzie 1:1 kończąc. Źle dobrany zabieg może sprawić, że uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego, a negatywne skutki trzeba będzie naprawiać miesiącami.

Wracając jednak do meritum – stylistki najczęściej korzystają z metody przedłużania, którą w poprzednim zdaniu określiliśmy jako najpopularniejszą. Metoda 1:1 zaliczana do grupy metod objętościowych polega na przyklejeniu do jednej naturalnej rzęsy jednej rzęsy syntetycznej lub jedwabnej. Dzięki wykorzystaniu dobrej jakości rzęs sztucznych i profesjonalnego kleju naturalne rzęsy nie są obciążone, a całość prezentuje się wyjątkowo naturalnie. Ta metoda ma wiele wariantów jak 2:1, 3:1, jednak to właśnie 1:1 uważana jest za najtrwalszą i najmniej obciążającą.

Nieco mniej popularną, choć niezwykle spektakularną metodą jest także tzw. kocie oko, w której rzęsy doczepia się wyłącznie w zewnętrznym kąciku oka. Dzięki temu optycznie zmienia się jego kształt sprawiając, że spojrzenie staje się bardziej tajemnicze i zalotne.

O czym warto widzieć?

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs to zabieg pracochłonny – w zależności od metody czas trwania może wynosić od 1,5 godziny do dwóch. Jest też całkowicie bezpieczny, zwłaszcza jeśli stylistka używa sprawdzonych i przebadanych produktów, specjalistycznych przyrządów a także przestrzega wytycznych Sanepidu i sterylizuje narzędzia w autoklawie (którego koszt można sfinansować w leasingu i na raty, więc nie jest to olbrzymi wydatek). Jednocześnie warto także pamiętać o tym, że choć efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, to rzęsy należy regularnie uzupełniać. O rzęsy po zabiegu należy także odpowiednio dbać: przez 24 godziny nie powinny mieć kontaktu z wodą, podczas ich noszenia nie należy zmywać makijażu za pomocą olejków i stosować tuszu do rzęs.