Banner akcesoria Zamknij
Wczytuję dane...

Autoklawy kosmetyczne i medyczne

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Autoklaw serii G 18L

8977,00 zł brutto
9550,00brutto / netto *
* z podatkiem VAT
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni: 9550.00 PLN
Promocja

Szuflada (tacka) Enbio S

207,50 zł brutto
230,63brutto / netto *
* z podatkiem VAT
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni: 230.63 PLN
  Opis kategorii

  Autoklawy kosmetyczne

  Autoklawy kosmetyczne niezbędne są wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylizacja narzędzi. Korzystają z nich każdego dnia gabinety odnowy biologicznej, salony spa, piercingu i tatuażu, a także chirurdzy, stomatolodzy i kosmetyczki. Każde miejsce wykonywania usług, w którym narzędzia wielokrotnego użytku mają kontakt z ciałem, wymaga używania autoklawu. Skuteczna sterylizacja jest podstawą utrzymania higieny i bezpieczeństwa.

  Zapoznaj się z ofertą finefactory.pl, by wybrać autoklaw odpowiedni dla swojej firmy. Posiadamy sprawdzone urządzenia, posiadające niezbędne certyfikaty. Dzięki nim bezproblemowo przeprowadzisz codzienną procedurę jałowienia narzędzi. Zapraszamy również do zapoznania się z nowościami i promocjami z naszej oferty.

  Autoklaw kosmetyczny - jak działa?

  Autoklawy służą do przeprowadzania procesu sterylizacji, czyli niszczenia wszystkich drobnoustrojów po wykorzystaniu narzędzia do przeprowadzenia zabiegu. Sterylne (wyjałowione) przyboru są bezpieczne dla ludzkiego organizmu i można ich używać do ponownej pracy, na przykład wykonania piercingu lub manicure'u.

  Autoklaw do gabinetu kosmetycznego jest hermetycznie zamkniętym i ogrzewanym zbiornikiem, w którego wnętrzu utrzymywana jest wysoka temperatura i ciśnienie. Kondensacja pary wodnej uwalnia energię eliminującą mikroorganizmy: wirusy i bakterie. Autoklawy kosmetyczne, dzięki procesom opartym o gorącą parę i ciśnienie, pomagają unikać zakażeń niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Są jedną z najskuteczniejszych metod sterylizacji. Ich szczelna budowa gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo prowadzonych procesów.

  Sterylizacja nie wpływa w żaden sposób na właściwości techniczne narzędzi. Należy jednak pamiętać, że aby autoklawy spełniały swoje zadanie, wyjałowione przez nie przedmioty należy odpowiednio przechowywać.

  Autoklawy kosmetyczne - różnice

  Autoklawy dzielą się na klasy wynikające z przeznaczenia urządzeń i skuteczności ich działania. Na rynku dostępne są autoklawy klasy N, S i B. Zastosowanie klas N i S nie obejmuje wszystkich typów narzędzi, przez co nie zdadzą one egzaminu w placówkach, w których istnieje prawny wymóg jałowienia autoklawem klasy B.

  Większość autoklawów z oferty finefactory.pl, to najskuteczniejsze autoklawy medyczne, klasy B. Cechują się one możliwością całkowitego usunięcia powietrza. To tak zwana frakcjonowana próżnia wstępna. Dzięki tej technologii sterylizowane mogą być dowolne narzędzia, nawet te o najbardziej skomplikowanej budowie. Wyłącznie w autoklawach klasy B możliwe jest wyjałowienie końcówek stomatologicznych, cewników i wzierników. Są to najbardziej zaawansowane konstrukcje, spełniające wymogi prawne. Korzysta z nich również kosmetyka.

  Autoklawy często wyposażone są w porty usb, czytniki kart pamięci i drukarki. Ułatwia to archiwizację wykonanych czynności i spełnienie wymogów stawianych przez Sanepid.

  Posiadamy również zaawansowane technologicznie autoklawy klasy S, potrafiące dokonać sterylizacji nawet w 7 minut. To znaczna oszczędność czasu, istotna zwłaszcza w przypadku dużych placówek.

  Autoklaw - gdzie znajdzie zastosowanie?

  Autoklawy są niezbędne w każdym miejscu, gdzie zachodzi potrzeba zachowania higieny i jałowienia narzędzi mających kontakt z ciałem. Są to między innymi:

  • gabinety kosmetyczne,
  • gabinety stomatologiczne,
  • szpitale,
  • gabinety weterynaryjne,
  • studia tatuaży i piercingu,
  • salony spa i odnowy biologicznej,
  • placówki chirurgii plastycznej,
  • gabinety podologiczne,
  • salony fryzjerskie i barberskie.

  Przy wyborze autoklawu warto zwrócić uwagę na jego klasę ( N, S lub B) oraz pojemność maszyny. W placówkach sterylizujących duże ilości narzędzi lepiej jest zainwestować w większy autoklaw. Usprawni to proces jałowienia i przyspieszy pracę. Gabinety kosmetyczne w których rzadko dochodzi do przerwania ciągłości tkanek mogą zdecydować się na mniejsze autoklawy.

  Czy autoklaw jest wymagany w salonie kosmetycznym?

  Wymóg posiadania autoklawu regulowany jest prawnie przez Ustawę o Zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008 r. Znajduje się w niej zapis nakładający obowiązek sterylizacji narzędzi w miejscach, w których może dojść do przerwania ciągłości skóry. Zaliczają się do nich salony kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu, ale także na przykład salony barberskie, w których pracuje się przy pomocy brzytw.

  Brak autoklawu w takich miejscach może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych, gdyż praca przy użyciu niewysterylizowanych narzędzi jest niezgodna z prawem. Niejałowe przybory stanowią zagrożenie dla życia personelu, klientów i pacjentów danej placówki.

  Każdorazowe naruszenie ciągłości tkanek (np. podczas zabiegu przekłuwania uszu lub tatuowania) może prowadzić do zakażenia wirusami, bakteriami, pasożytami i grzybami. Do wirusów przenoszonych drogą krwi należą między innymi wirusowe zapalenia wątroby typu B i C, HPV i HIV. Nie warto ryzykować. Zapoznaj się z ofertą finefactory.pl i już dziś zamów dopasowany do potrzeb swoich potrzeb autoklaw. Wymogi sanepidu zostaną spełnione, przy okazji zapewniając bezpieczeństwo i zdrowie osób korzystających i pracujących w placówce.

  Pamiętaj również o prowadzeniu dokumentacji sterylizacji i wykonywaniu testów biologicznych potwierdzających skuteczność jałowienia. Urządzenia klasy B z naszej oferty spełniają wszystkie niezbędne wymogi prawne. Drukarki i czytniki kart pamięci oraz USB ułatwią Ci uniknięcia problemów w przypadku kontroli.

  Autoklawy - cena

  Ceny autoklawów są bardzo zróżnicowane. Wpływ na cenę urządzeń mają:

  • pojemność i prędkość pracy, przekładające się bezpośrednio na wydajność,
  • dodatkowe funkcje, takie jak programatory i drukarki lub programy czyszczenia,
  • moc autoklawu i temperatura sterylizacji,
  • maksymalne ciśnienie.

  Mały autoklaw kosmetyczny klasy B, o pojemności około 8 litrów, to kosztu kilku tysięcy złotych. Większe, bardziej zaawansowane urządzenia potrafią być nawet dwukrotnie droższe. Przeznaczone są do pracy w większych placówkach, w których konieczność wyjałowienia narzędzi zachodzi częściej. Umożliwiają one sterylizację większej liczby przedmiotów jednocześnie.

  Najbardziej zaawansowane autoklawy z naszej oferty to inteligentne urządzenia, działające na podstawie specjalnie opracowanych algorytmów. Skracają proces jałowienia wkładu poprzez dostosowanie czasu suszenia. Dodatkowe zintegrowane oprogramowanie umożliwia znakowanie i śledzenie wyjałowionych narzędzi, co zabezpiecza lekarzy i pacjentów. Koszt takich urządzeń przewyższa zazwyczaj 20 000 zł.

  W cenie powyżej 30 000 zł oferujemy pojemne termodezynfektory z aktywnym suszeniem, umożliwiające monitorowanie procesu dekontaminacji zdalnie, na ekranie smartfona. Ich obsługa jest intuicyjna dzięki ekranom dotykowym, emitującym filmy instruktażowe.

  Zapoznaj się z naszymi nowościami i promocjami. Znajdziesz w ten sposób tani autoklaw dla swojej firmy i zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent względem pierwotnej ceny.

  Autoklawy kosmetyczne - oferta finefactory.pl

  W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór autoklawów i akcesoriów do sterylizacji, w pełnym przekroju cenowym. Posiadamy zarówno podstawowe, tanie autoklawy, jak i zaawansowane urządzenia zdolne wyjałowić duże ilości narzędzi jednocześnie.

  Wiodącymi markami, często wybieranymi przez naszych klientów, są Enbio, Vacuklav i Melag. To w pełni profesjonalne maszyny najwyższej jakości, sprawdzone w setkach placówek na terenie całej Europy. Produkty z naszej oferty mają najlepsze opinie użytkowników.

  Zamówienia realizujemy szybko i sprawnie. Kurierzy dostarczają produkty nawet w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Wysyłki są fachowo przygotowane do podróży i ubezpieczone.

  Naszym klientom umożliwiamy skorzystanie z zakupów ratalnych i leasingu na korzystnych warunkach. Skorzystanie z nich jest niezwykle proste i odbywa się w 100% online. Nie musisz wychodzić z domu.

  Gwarantujemy duży wybór produktów dostępnych od ręki. Zamówisz u nas także niezbędne akcesoria: pakiety do sterylizacji w autoklawach, filtry, drukarki i zgrzewarki. 

  Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w wyborze autoklawu. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać urządzenie adekwatne do Twojego budżetu i zapotrzebowania. Oferta finefactory.pl umożliwia kompleksowe wyposażenie gabinetów kosmetycznych i spa, a także salonów fryzjerskich, barberskich, tatuażu i piercingu.