Wczytuję dane...

Przedłużanie rzęs – wszystko, co warto o tym wiedzieć cz.I

Przedłużanie rzęs – wszystko, co warto o tym wiedzieć cz.I

Jeszcze od niedawna długie, ciemne i zalotnie podwinięte rzęsy były marzeniem wielu kobiet – a przynamniej tych, które nie zdecydowały się nosić przyklejanych, sztucznych rzęs na co dzień. Jednak od czasu, gdy na rynek usług kosmetycznych dotarły zabiegi związane z przedłużaniem, zagęszczaniem i regeneracją, piękne i zadbane rzęsy może mieć w zasadzie każda z nas – i to bez wyrzeczeń i codziennego makijażu. Zanim jednak wybierzesz się do stylistki na któryś ze wspomnianych zabiegów, warto dowiedzieć się na czym w zasadzie polegają, kto zrobi je profesjonalnie i które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Dlatego w poniższym tekście zebraliśmy wszystkie najważniejsze fakty i kwestie związane ze stylizacją rzęs.

Przedłużanie rzęs – na co to komu?

W czasach, kiedy wygląd odgrywa niebagatelną rolę w codziennym życiu i każdego dnia staramy się być najlepszą wersją samej siebie, idealne rzęsy zdają się być sprawą wielkiej wagi. I w zasadzie nic dziwnego, bowiem ciemne i podkręcone rzęsy dodają spojrzeniu wyrazistości  i optycznie je powiększają. Jednak umówmy się – naprawdę długimi i mocnymi rzęsami może się pochwalić zaledwie niewielka grupka kobiet – cała reszta zaś musi sobie radzić za pomocą tuszów do rzęs, henny lub stylizacji właśnie.

Głównym argumentem przemawiającym za przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs jest jednak przede wszystkim znaczna oszczędność czasu podczas codziennych, porannych przygotowań. Podkreślone oko bez konieczności malowania się co rano, czekania aż tusz wyschnie i bez ryzyka rozmazania makijażu – brzmi doskonale! Poza tym powiedzmy sobie szczerze – zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs gwarantuje efekt, którego nie da się osiągnąć zwykłą – nawet najlepszą – maskarą. Stąd właśnie popularność zabiegów stylizacji rzęs – oferują bowiem nienaganny wygląd w każdej sytuacji i o każdej porze, bez konieczności czasochłonnych przygotowań.

Przedłużanie rzęs – na co uważać?

Wzrost popularności zabiegów przedłużania rzęs sprawił, że poza wykwalifikowanymi stylistkami oferującymi swoje usługi w salonach kosmetycznych z prawdziwego zdarzenia, zaczęły się tym także zajmować osoby bez odpowiednich uprawnień. Niższa cena, domowe warunki i dostępność tego typu zabiegów sprawiły, że sporo kobiet zdążyło się już naciąć na tego typu chałupnicze zabiegi. U części, poza nietrwałymi rzęsami z pewnością nie doszło do żadnych powikłań, cześć jednak boleśnie odczuła brak profesjonalizmu w postaci podrażnień oczu, zapaleń skóry czy zakażeń drobnoustrojami. Tymczasem wykwalifikowana stylistka rzęs nie tylko posiada odpowiednie uprawnienia i certyfikaty, ale przede wszystkim wykorzystuje w swojej pracy specjalistyczne kleje i preparaty oraz narzędzia, które po wszystkim sterylizowane są w autoklawie. To z kolei oznacza pełne bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług, a także możliwość reklamacji w razie gdyby cokolwiek poszło nie tak. Usługi profesjonalnych stylistek rzęs są oczywiście nieco droższe, niż te oferowane przez osoby bez szkoleń, co wynika z kosztów materiałów i sprzętów do przedłużania rzęs – te jednak niezmiennie można u nas finansować za pomocą rat i leasingu. Wracając jednak do meritum – w kwestii wyboru kosmetyczki nie warto oszczędzać, bowiem komplikacje po źle przeprowadzonym zabiegu mogą ciągnąć się tygodniami.