Wczytuję dane...

Niezbędnik mobilnego masażysty – wszystko, czego potrzebujesz by zacząć pracować w terenie cz.II

Niezbędnik mobilnego masażysty – wszystko, czego potrzebujesz by zacząć pracować w terenie cz.II

Powracamy do Was z tematem niezbędnika mobilnego masażysty (a także fizjoterapeuty i rehabilitanta) – tematem, który coraz bardziej zyskuje na popularności. I nic dziwnego – przenoszenie działalności leczniczej i pielęgnacyjnej z gabinetów do domów pacjentów wydaje się być znakiem czasów i nic nie wskazuje na to, by coś w tej kwestii miało się w najbliższym czasie zmienić. Wracając jednak do sedna – najważniejszym elementem niezbędnika bez wątpienia pozostaje stół do masażu, o którym pisaliśmy już szerzej TUTAJ. Jeśli jednak wiecie już jakiego modelu szukacie i chcielibyście przejść bezpośrednio do sklepu, to najlepsze stoły i łóżka do masażu znajdziecie jak zwykle tu ->. Pamiętajcie także, że każdy z nich możecie sfinansować na raty lub w leasingu, szybko i bez wychodzenia z domu!

Tymczasem wracamy do niezbędnika – wszak sam stół to wciąż za mało. Niezależnie od tego czy oferujesz masaż relaksujący, leczniczy czy zabiegi fizjoterapeutyczne, bez wątpienia przydadzą Ci się olejki do masażu. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu, zarówno masażyście, jak i pacjentowi. Specjalistyczne olejki do masażu zapewniają odpowiedni poślizg, dzięki czemu ruch jest płynny i przyjemny. Jednocześnie wiele z nich, dzięki zawartości olejków eterycznych oraz różnorodnych substancji czynnych wspomaga rozluźnienie mięśni, zrelaksowanie się oraz poprawę kondycji skóry. I choć nie wszystkie zabiegi, zwłaszcza z zakresu fizjoterapii należy przeprowadzać przy użyciu środków poślizgowych, to większość z nich zdecydowanie tego wymaga. A skoro tak, to klikając w ten link znajdziesz olejki do masażu, które dopasujesz do potrzeb i oczekiwań swoich pacjentów.

Kolejną rzeczą, bez której nie obejdzie się żaden masażysta i które warto mieć zawsze pod ręką, są specjalistyczne przyrządy do masażu, które uzupełnią działanie tradycyjnego masażu i pomogą w usunięciu dolegliwości bólowych. Akcesoria do masażu to przede wszystkim niewielkie przyrządy o specjalistycznej budowie, gładkie lub z wypustkami, w różnych rozmiarach – wszystkie jednak łączy wspólna cecha – mają doskonale sprawdzają się w niemal każdej formie masażu.

Do jednych z najpopularniejszych przyrządów do masażu należą piłki do akupresury, które dzięki specjalnym wypustkom pozwalają masować głębokie partie tkanek, pobudzić receptory czuciowe całego ciała. Podobne działanie wykazują kule do masażu i rollery do mięśni – ich podstawową funkcją jest rozluźnienie powięzi oraz poprawa kurczliwości mięśni. Każda z wyżej wymienionych przyrządów charakteryzuje się także naprawdę niewielkimi rozmiarami i niską wagą dzięki czemu z łatwością zmieszczą się do podręcznej torby lub pod blat składanego stołu do masażu.

Wybierając akcesoria do masażu warto zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania – poza masowaniem będą musiały bowiem przetrwać czyszczenie i dezynfekcje. Przyrządy sprawdzonych marek, których koszt sfinansujesz w leasingu lub raty.