Wczytuję dane...

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać zimą cz.I

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać zimą cz.I

Zimę można kochać lub nienawidzić, jedno jest jednak pewne – to najlepszy czas na to, by kompleksowo zregenerować swoją skórę. Mniejszy kąt padania promieni słonecznych, niskie temperatury oraz mniej czasu spędzanego na świeżym powietrzu sprzyjają wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym wykonywanym w gabinetach kosmetycznych. Zwłaszcza tym, po których ekspozycja na słońce może wywołać przebarwienia i podrażnienia, czyli mikrodermabrazja, depilacja laserowa czy peelingi chemiczne. Jest także druga strona medalu – Nasza skóra w okresie jesienno zimowym jest znacznie bardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników, takich jak skrajne temperatury, smog i przesuszone powietrze. Dlatego nie zwlekaj – przeczytaj nasz tekst i wybierz zabieg idealnie dopasowany do potrzeb Twojej skóry!

Mikrodermabrazja – dla każdego rodzaju skóry

Mianem mikrodermabrazji określa się jeden ze sposobów mechanicznego złuszczania skóry, pozwalający na usunięcie górnych warstw naskórka. Specjalne urządzenie wytwarza próżnie, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu – ten z kolei  w kontakcie ze skórą mechanicznie złuszcza naskórek. Brzmi groźnie, jednak w rzeczywistości to całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, który z jednej strony zapewnia pełne oczyszczenie skóry, z drugiej zaś – pobudza ją do produkcji nowych komórek i kolagenu. Dużą zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że nie pozostawia blizn, a poziom złuszczenia jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb skóry – dlatego tak ważne jest, by przeprowadzać zabieg w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych.

Chociaż mikrodermabrazję najczęściej wykonuje się na skórze twarzy, z powodzeniem można wykorzystać ją także do pielęgnacji skóry na dowolnej części ciała. Efektem zabiegu jest poprawa elastyczności, spłycenie zmarszczek, usunięcie zanieczyszczeń, blizn i przebarwień, przede wszystkim jednak – zdrowsza i bardziej zregenerowana skóra.

Jeśli od pewnego czasu korzystasz z zabiegów mikrodermabrazji, możesz spróbować przeprowadzić zabieg samodzielnie w domu – urządzenia do domowej i profesjonalnej mikrodermabrazji znajdziesz na finefactory.pl, a sfinansować je możesz za pomocą dogodnych rat lub w leasingu.

Peeling chemiczny – dla regeneracji po lecie

Peelingi chemiczne, zwane także chemabrazją to metoda pielęgnacji polegająca na naniesieniu na powierzchnię skóry jednej lub kilku substancji o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym. Do jego wykonania wykorzystuje się kwasy o różnym stężeniu – więcej na ten temat pisaliśmy w tym tekście. Rodzaj kwasu, czas zabiegu i stężenie powinno być ściśle dobrane do potrzeb skóry, jej wrażliwości oraz stopnia zanieczyszczenia, dlatego tego typu zabiegi warto przeprowadzać wyłącznie w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych.

W zależności od rodzaju zastosowanego peelingu skóra może się łuszczyć, ale wcale nie musi. Decydująca w tej kwestii jest to, czy wybrany kwas działa wyłącznie powierzchniowo w obrębie naskórka, czy wnika w głębsze warstwy skóry. To również od rodzaju wybranego kwasu zależą uzyskane efekty – w przypadku peelingu powierzchniowego redukcji ulegną płytkie zmarszczki, przebarwienia oraz trądzik, średniogłęboki świetnie radzi sobie z głębszymi zmarszczkami, dużymi przebarwieniami oraz bliznami, głęboki zaś – pozwala na skuteczną eliminację blizn i zmarszczek.

Większość kosmetyków zawierających wysokie stężenia kwasów, ze względów bezpieczeństwa dostępnych jest wyłącznie dla kosmetyków i kosmetologów – kosmetyki dla profesjonalistów znajdują się TUTAJ, a ich koszt łatwo sfinansować w leasingu lub na raty. Na rynku dostępnych jest jednak wiele preparatów o mniejszym stężeniu, które z powodzeniem możesz stosować w domu – kosmetyki do codziennego stosowania znajdziesz TUTAJ.