Wczytuję dane...

Zabiegi z kwasami – wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć cz.I

Zabiegi z kwasami – wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć cz.I

Jesień zbliża się wielkimi krokami – powszechnie uważa się, że to najlepszy moment na przeprowadzenie terapii kwasami. Jest w tym sporo prawdy, miesiące jesienno-zimowe charakteryzują się bowiem dużo mniejszym poziomem nasłonecznienia i promieniowania UV. Z racji tego, że większość kwasów jest fotouczulająca, to właśnie te miesiące niosą za sobą najmniejsze ryzyko powstawania przebarwień. Dziś przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy na temat zabiegów kwasami – na czym polegają, kto może z nich korzystać, czy warto skorzystać z zabiegów u kosmetyczki oraz jakie efekty przynoszą. Zapraszamy do lektury!

Kwasy na twarz – jak działają?

Chociaż w profesjonalnej kosmetyce występuje wiele rodzajów kwasów różniących się między sobą zastosowaniem i budową, to jednak wszystkie działają na podobnej zasadzie i przynoszą podobne efekty. W założeniu ich głównym zadaniem jest usunięcie martwego, zrogowaciałego naskórka, co pozwala na regulację odnowy komórkowej skóry. Chemiczne usunięcie tej warstwy to sygnał dla organizmu, by pobudzić odbudowę wierzchniej warstwy skóry – w efekcie poprawia się nie tylko jej koloryt, ale także struktura i nawilżenie. Zabiegi kwasami pozwalają w krótkim czasie odblokować pory, pozbyć się zaskórników (także tych podskórnych) oraz głęboko oczyścić skórę, dzięki czemu efektywnie wspierają leczenie trądziku i ognisk zapalnych. Eksfoliacja uzyskiwana za pomocą zabiegów z kwasami pozwala także skutecznie pozbyć się powierzchniowych blizn i przebarwień, także tych wieloletnich oraz płytkich zmarszczek. Wyższe stężenia kwasów, wykorzystywane wyłącznie przez profesjonalne kosmetyczki pozwalają także pobudzić organizm do zwiększonej produkcji kwasu hialuronowego, co e efekcie znacznie podnosi nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry.

Zabiegi z kwasami – w domu czy u kosmetyczki?

Warto jednak pamiętać, że kwasy w wysokim stężeniu dostępne w sklepach najczęściej sprzedawane są po okazaniu dokumentu potwierdzającego kwalifikacje. Nie warto eksperymentować z nimi na własną rękę, bowiem jedynie zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowaną kosmetyczkę w profesjonalnym salonie gwarantuje pełne efekty i całkowite bezpieczeństwo. Kosmetyki zawierające wysokie stężenia kwasów kosmetycznych, których koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty znajdziesz TUTAJ.

Dlaczego korzystanie z terapii kwasami w gabinecie jest tak istotne? Chociaż kwasy wykorzystywane w kosmetologii mają naturalne pochodzenie i są pozyskiwane z nabiału, owoców czy roślin, to jednak wciąż pozostają silnymi substancjami chemicznymi, a ich stosowanie niesie za sobą ryzyko powikłań. Dodatkowo rodzaj i stężenie kwasu oraz kosmetyków je zawierających powinien być ściśle dopasowany do typu skóry, jej problemów czy stanu. W przypadku działania na własną rękę łatwo o pomyłki i uzyskanie efektu odwrotnego od zamierzonego. Warto jednak pamiętać, że w wielu sklepach, także tych z profesjonalnym asortymentem kosmetycznym znaleźć można kosmetyki z kwasami o niższym stężeniu, które doskonale nadają się od użytku domowego. Ich koszt także sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Ciekawostka:

Czy wiesz, że....W autoklawie Enbio możesz szybko sterylizować swoje narzędzia kosmetyczne?

Dowiedz się więcej w artykule o autoklawach ENBIO.