Wczytuję dane...

Proste i zdrowe włosy? Tak to możliwe! Cz.II

Proste i zdrowe włosy? Tak to możliwe! Cz.II

Powracamy z tematem prostych i zdrowych (!) włosów – czyli jak prostować włosy, by pozostały w doskonałej kondycji. Poprzednią część tego wpisu znajdziecie TUTAJ, skupiliśmy się w niej przede wszystkim na tym, jak odpowiednio przygotować włosy do prostowania. Bo choć tekstu wyszło sporo i całość wydaje się skomplikowana, to uwierzcie nam na słowo, że warto – Wasze włosy Wam za to podziękują. Unikniecie tym samym ich przesuszenia i zniszczenia, a co za tym idzie konieczności drastycznego cięcia. Dziś jednak przyjrzymy się bliżej prostownicy i samej technice prostowania, która jest równie istotna co odpowiednie przygotowanie włosów.

Dopasuj temperaturę prostowania

To jeden z najważniejszych kwestii podczas prostowania – dlatego warto posiadać w domu prostownicę z funkcją stopniowania temperatury. Nie jest bowiem tajemnicą, że im wyższa, tym większe obciążenie dla włosów, warto zatem precyzyjnie dopasować ją zarówno do rodzaju, jak i kondycji kosmyków. Zasadniczo przyjmuje się, że cienkie i delikatne włosy należy prostować przy użyciu najniższej temperatury, zaś grube i sztywne – przy najwyższej. Profesjonalne prostownice do włosów posiadają taki zakres temperatur, które z łatwością dopasujesz do każdego typu włosów oraz posiadają ceramiczne lub tytanowe płytki pokryte warstwą diamentową lub tytanową. Decydując się na tego typu model zapłacisz co prawda nieco więcej, niż za przypadkowy model z marketu, jednak zyskasz pewność, że Twoje nie spalą się podczas prostowania. Profesjonalne prostownice możesz także sfinansować na raty lub w leasingu, znajdziesz je TUTAJ.

Technika prostowania

Wiele kobiet prostuje włosy w ten sam sposób: przesuwa prostownicą po wybranym paśmie tak długo, aż osiągnie zadowalający efekt. To błąd, który może skutkować zniszczeniem struktury włosa i pogorszeniem ich kondycji – niezależnie od tego, jak dobrych kosmetyków termoochronnych i jak dobrej prostownicy użyjesz. Prawidłowa technika prostowania włosów polega na pojedynczym przeciągnięciu po paśmie na tyle powoli, by uzyskać pożądany efekt. Jeśli dobrze dopasowałaś temperaturę prostowania i korzystasz z profesjonalnej prostownicy, pożądany efekt powinnaś uzyskać już po pierwszym przesunięciu.

Utrwalenie i zabezpieczenie

Aby zatrzymać na dłużej efekt prostych i lśniących włosów warto zastosować kosmetyki które utrwalą wygładzenie. Warto postawić na profesjonalne kosmetyki, których zadaniem jest utrzymanie pożądanej fryzury w idealnym stanie przez kilka godzin oraz produkty służące do dodatkowego wygładzania włosów. Należy także pamiętać o zabezpieczeniu końcówek – to właśnie one są bowiem najbardziej narażone na uszkodzenia i kruszenie.

Decydując się na częste prostowanie włosów warto także postawić na regularną i profesjonalną pielęgnację, która pozwoli na regenerację i odbudowę ewentualnych ubytków w strukturze włosa. Doskonale w tej roli sprawdzą się profesjonalne kosmetyki do włosów, które w swoim składzie mają substancje, których próżno szukać w drogeryjnych produktach. Podobnie jak prostownicę do włosów, także kosmetyki do ich pielęgnacji znajdziesz TUTAJ oraz sfinansujesz w leasingu i na raty.