Wczytuję dane...

Rodzaje manicure – czym się różnią? Cz.I

Rodzaje manicure – czym się różnią? Cz.I

Zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Jednak pielęgnacja i dbanie o nie to wyzwanie, zwłaszcza w jesienią – w sezonie grzewczym, podczas skrajnych temperatur i wszechobecnych środków dezynfekujących. Stąd tak duża popularność zabiegów mających sprawić, że nasze dłonie zawsze będą prezentowały się nieskazitelnie. Jednymi z nich są niezwykle popularnie w ostatnim czasie manicure hybrydowe, które pozwalają zachować idealny manicure znacznie dłużej, niż w przypadku tradycyjnego lakieru. Hybrydy to jednak nie jedyna, choć zdecydowanie najpopularniejsza opcja. Rodzajów manicure jest jednak znacznie więcej, dlatego dziś weźmiemy pod lupę każdy z nich i sprawdzimy czym się różnią, jakie są ich charakterystyczne cechy oraz czego potrzebujesz do ich wykonania.

Manicure hybrydowy

Zaczynamy od hybrydy, bowiem to bez wątpienia najchętniej wybierany rodzaj manicure: zarówno w salonach kosmetycznych, jak i jako element domowej pielęgnacji. Do jego najważniejszych zalet należy przede wszystkim wyjątkowa trwałość sięgająca kilku tygodnie oraz brak rys i nieestetycznych odprysków. Hybryda wykonana prawidłowo przez wykwalifikowaną manicurzystkę nie niszczy paznokci, a wzmacnia je i pozwala zapuścić naturalną płytkę. Manicure hybrydowy pozwala także na tworzenie wielowarstwowych, fantazyjnych stylizacji, niemożliwych do odtworzenia za pomocą tradycyjnych lakierów. Ze względu na swoją trwałość lakier hybrydowy musi być usuwany za pomocą specjalnego płynu lub acetonu – na usuniecie hybrydy warto udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego, w którym zabieg zostanie poprawnie przeprowadzony, za pomocą profesjonalnych produktów i przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa (np. zabezpieczenie skórek).

Hybryda – czego potrzebujesz do jej wykonania?

Podstawowym urządzeniem umożliwiającym wykonanie manicure hybrydowego jest lampa utwardzająca UV lub LED. O tym, czym różnią się poszczególne typy lamp pisaliśmy już wcześniej, wpis na ten temat znajdziesz TUTAJ. Pamiętaj jednak, by wybierając lampę UV lub LED zwrócić szczególną uwagę na moc urządzenia, od niej bowiem w głównej mierze zależy trwałość wykonanego manicure. Ceny profesjonalnych lamp do manicure zaczynają się już od 200 zł a ich koszt możesz sfinansować w leasingu lub na raty. Kolejną istotnym urządzeniem, nieodzownym w pracy manikurzystki oraz podczas robienia hybrydy w domu jest dobra frezarka, dzięki której precyzyjnie przygotujesz paznokcie do położenia lakieru. Frezarka z wymiennymi frezami i pochłaniaczem pyłu z powodzeniem zastąpi Ci kilka przyrządów, takich jak cążki, pilniki lub polerki. Koszt takiego urządzenia również możesz rozłożyć na raty lub sfinansować go w leasingu, a dzięki jego wszechstronności praca stanie się dużo szybsza i bardziej ergonomiczna. Manicure hybrydowy nie obejdzie się także bez odpowiednich kosmetyków – przede wszystkim bazy, topu, lakieru hybrydowego oraz zmywacza. Warto postawić na kosmetyki sprawdzonych marek, charakteryzujących się doskonałą trwałością oraz potwierdzonym przez dermatologów bezpieczeństwem.