Wczytuję dane...

Lampa UV czy LED – którą lampę do hybryd wybrać?

Lampa UV czy LED – którą lampę do hybryd wybrać?

Wiele początkujących manicurzystek i stylistek paznokci stoi przed wyborem pierwszej lampy do hybryd – niezależnie od tego, czy planują rozpoczęcie działalności w salonie kosmetycznym, czy potrzebują jej na własny użytek. Lampa UV czy lampa LED, oto jest pytanie! Nie od dziś bowiem wiadomo, że to właśnie odpowiednie utwardzenie lakieru stanowi najważniejszy element stylizacji, a nieodpowiednio dobrana metoda, czas naświetlania i moc potrafią zepsuć nawet najlepiej wykonaną pracę. Dlatego jeśli i Ty stoisz przed dylematem, który model wybrać i który lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy w nim najważniejsze cechy obu rozwiązań i sprawdzamy, jakie kryteria powinny zadecydować o wyborze.

 

Lampa UV – jak to działa? 

Zasada działania lampy UV jest prosta – wewnątrz obudowy umieszczono specjalne świetlówki emitujące światło ultrafioletowe. Jednocześnie wnętrze urządzenia pokryte zostało materiałem umożliwiającym równomierne rozprowadzenie światła oraz pełne oświetlenie płytki paznokcia. Dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości podłączenia bezpośrednio do gniazdka, lampę UV można zabrać ze sobą wszędzie i używać w każdych warunkach. Wybierając lampę UV warto kierować się jej mocą – jeśli zależy Ci na maksymalnym efekcie zdecyduj się na model o mocy 36 W. Droższe modele najczęściej wyposażone są także w timer, który automatycznie reguluje czas naświetlania oraz wyświetlacz LCD, umożliwiający zmianę trybów. Wszystko to pozwala na precyzyjne dopasowanie czasu naświetlania do typu produktu i uzyskanie maksymalnie zadowalającego efektu. Dużą zaletą lamp UV jest fakt, że jest ona w stanie utrwalić każdy rodzaj lakieru – od hybrydy po żel.

UWAGA! Na rynku znaleźć można budżetowe wersje lamp UV o mocy 9W, których ceny rozpoczynają się już od 30 złotych. Nie idźcie tą drogą – ich jakość jest wątpliwa, a moc niewystarczająca, by prawidłowo utwardzić lakier. Za profesjonalną lampę UV nie zapłacisz wiele więcej, a efekt będzie nieporównywalnie lepszy. Pamiętaj także o tym, że w dobrych sklepach ze sprzętem kosmetycznym koszt lampy UV możesz rozłożyć na raty lub sfinansować go w leasingu.

A może lampa LED?

Lampy LED zaczęły cieszyć się ogromnym zainteresowaniem od razu po pojawieniu się na rynku, co wynika przede wszystkim z kontrowersji, jakie przez lata narosły wokół lamp UV. Także w przypadku tej lampy istotna jest moc urządzenia – warto odpuścić sobie te o mocy poniżej 10 W i zdecydować się na model, którego moc wynosi 36W. Zbyt słaba lampa LED nierównomiernie utrwali lakier, zwłaszcza na bokach i brzegach paznokci. Lampa o dużej mocy pozwoli z kolei nie tylko utwardzić cały lakier, ale przede wszystkim znacznie skróci czas utrwalania manicure. Różnica w cenie pomiędzy lampą o niskiej i wysokiej mocy nie jest duża, a koszt profesjonalnego urządzenia możesz sfinansować za pomocą leasingu lub rat.Kolejnym atutem lamp LED jest fakt, że lampy w nich umieszczone są trwałe i nie przepalają się, w przeciwieństwie do lamp UV,  w których co jakiś czas trzeba wymieniać świetlówki.