Wczytuję dane...

Enbio Pro i Enbio S – czym się różnią?

Enbio Pro i Enbio S – czym się różnią?

Czy wiesz, że po względem ilości chorobotwórczych patogenów i zagrożenie mikrobiologiczne, gabinety kosmetyczne, fryzjerskie czy podologiczne porównywane są do gabinetów zabiegowych w szpitalach? I chociaż zabiegi kosmetyczne niewiele mają wspólnego z medycznymi, to łączy je jedno – przerwanie ciągłości naskórka, kontakt z wydzielinami i płynami ustrojowymi. Wszystko to sprawia, że gabinety kosmetyczne i lekarskie zobowiązane są do zachowania odpowiedniego poziomu higieny oraz sterylizowania narzędzi za pomocą certyfikowanych autoklawów. Certyfikowanych, czyli takich, które posiadają certyfikat CE, są oznaczone klasą B i spełniają normę EN 13060. Jednocześnie ten typ autoklawu usuwa 100% nie tylko chorobotwórczych patogenów, ale także ich formy przetrwalnikowe. Do takich autoklawów należą modele Enbio – bijący rekordy popularności model S oraz jego większy odpowiednik – Pro. Dziś przyjrzymy się obu tym sterylizatorom i sprawdzimy, czym jeszcze – poza rozmiarem – się różnią. Pamiętaj, że zakup zarówno Enbio Pro, jak i Enbio S możesz sfinansować w leasingu lub rozłożyć na dogodne raty na https://finefactory.pl/

Enbio PRO

Chociaż Enbio Pro jest zdecydowanie większy od osławionego już Enbio S, to wciąż daleko mu do potężnych maszyn, z którymi autoklawy zwykły się kojarzyć. Projektanci odpowiedzialni za desing Enbio konsekwentnie podążają obraną ścieżką – Pro jest niewielki, zgrabny i minimalistyczny. Niech Was jednak nie zwiodą jego wymiary – wewnątrz znajduje się bowiem komora procesowa o pojemności 5,3 l. W praktyce oznacza to, że jednorazowo możesz umieścić w nim do 16 pakietów opakowanych narzędzi. Jednocześnie taka pojemność umożliwia korzystanie z autoklawu bez konieczności zgłaszania go do Urzędu Dozoru Technicznego. Podobnie, jak Enbio S, również model Pro wyposażony został w 3 programy sterylizacji, w tym program FAST – pozwalający na szybkie, bo zaledwie dziesięciominutowe wysterylizowanie nieopakowanych narzędzi. Ze względu na swoją pojemność ten model sprawdzi się przede wszystkim w gabinetach lekarskich i stomatologicznych. Enbio Pro, podobnie, jak jego mniejszy odpowiednik, nadaje się do sterylizacji każdego typu narzędzi – nawet tych o bardziej skomplikowanej budowie.

Enbio S

To model, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – odkąd pojawił się na rynku szturmem podbija gabinety kosmetyczne i fryzjerski. Sekret jego popularności tkwi w dwóch aspektach: wyjątkowym designie i nieprawdopodobnej szybkości. Zacznijmy od pierwszej kwestii, bowiem wzornictwo Enbio jest czymś, obok czego nie można przejść obojętnie. To model o wyjątkowo kompaktowej formie i minimalistycznym stylu, przypominający raczej niewielki przyrząd kosmetyczny, niż autoklaw – dzięki swoim rozmiarom z powodzeniem zmieści się na każdym standardowym blacie. Wewnątrz znajduje się jednak wysokospecjalistyczne urządzenie medyczne, o maksymalnej temperaturze procesu wynoszącej 137 stopni Celsjusza. Enbio S wyposażony został w 3 programy, w ty program FAST sterylizujący nieopakowane narzędzia w zaledwie 7 minut. Dzięki temu bezapelacyjnie stanowi najszybszy autoklaw na rynku.