Wczytuję dane...

Liposukcja bezigłowa czy drenaż limfatyczny? Co wybrać w walce o wymarzoną sylwetkę? Cz.II

 Liposukcja bezigłowa czy drenaż limfatyczny? Co wybrać w walce o wymarzoną sylwetkę? Cz.II

Rozpoczął się nowy rok, a to niechybny znak, że większość z nas jest właśnie w trakcie realizowania swoich noworocznych postanowień! Nie jest tajemnicą, że w większości dotyczą one walki o upragnioną sylwetkę, tym bardziej, że do sezonu bikini zostało tylko pół roku. Tak czy inaczej, dziś przychodzimy do Was z kolejną częścią tekstu, w którym porównujemy dwa zabiegi pozwalające przyspieszyć odchudzanie i wzmocnić jego efekty – pierwszą część traktującą o liposukcji bezigłowej, znajdziecie go TUTAJ. Dziś na tapet bierzemy drenaż limfatyczny, który znacznie zyskał w ostatnich czasach na popularności. Zaczynamy!

Drenaż limfatyczny a odchudzanie

Drenaż limfatyczny to w dużym uproszczeniu specjalistyczny masaż, którego celem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy za pomocą specjalnego urządzenia lub odpowiednich technik. W wyniku uciskania i pocierania skóry usprawniony zostaje przepływ krwi i limfy, co z kolei pozwala zredukować obrzęki, poprawić metabolizm tkanki tłuszczowej i pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Jaki związek ma jednak drenaż limfatyczny z odchudzaniem? Przede wszystkim drenaż limfatyczny określany jest jako jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem – pierwsze efekty zmniejszenia się pomarańczowej skórki możesz zauważyć już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że cellulit powstanie w wyniku zaburzeń krążenia limfy i nagromadzenia w tkankach wody. Usunięcie tego problemu pozwala w prosty sposób pozbyć się nieestetycznych zmian. Drenaż limfatyczny znacząca wpływa także na transfer tłuszczu w organizmie, umożliwiając pozbycie się zalegających złogów tłuszczowych, rozbijanie tkanek tłuszczowych i ich zredukowanie. Jest szczególnie polecany osobom na początku walki z nadprogramowymi kilogramami, jako wyjątkowo przyjemna, nieinwazyjna i skuteczna metoda. Dodatkowym atutem jest także fakt, że podczas zabiegu pobudzone zostają głębokie partie skóry, co z kolei przekłada się zna większą produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie poprawia się napięcie, jędrność i elastyczność.

Drenaż limfatyczny – na czym polega?

Istnieją dwa rodzaje drenażu limfatycznego – mechaniczny oraz ręczny. W przypadku tego drugiego, powinien być przeprowadzony przez specjalistę, wykonującego specjalną sekwencję ruchów. Drenaż limfatyczny może być także przeprowadzony za pomocą specjalistycznej maszyny, na której zakup decyduje się coraz więcej profesjonalnych gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. W przypadku drenażu limfatycznego wybraną część ciała umieszcza się w specjalnych osłonach, które napełniane są powietrzem. W ten sposób kompleksowo udrażniane są węzły chłonne, a przepływ limfy i krwi zostaje pobudzony. Ważne jednak, by wybierając mechaniczny drenaż limfatyczny zdecydować się na zabieg przeprowadzony za pomocą specjalistycznego urządzenia z certyfikatami. Powodów jest kilka  - pierwszymi z nich są oczywiście bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzanego zabiegu, drugim zaś fakt, że profesjonale urządzenia oferują przeprowadzenie dodatkowych zabiegów wspomagających drenaż, jak np. elektrostymulacja czy terapia cieplna Infrared. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego rozbijania tkanki tłuszczowej za jednym razem. Specjalistyczne urządzenia do odchudzania gwarantują nie tylko stuprocentowe bezpieczeństwo, ale także skuteczność i efektywność zabiegów. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu zwróć uwagę na jakość i rodzaj sprzętu, za pomocą którego będzie przeprowadzony zabieg – jeśli wzbudza Twoje wątpliwości, warto poszukać innego gabinetu. Wbrew obiegowej opinii, specjalistyczne urządzenia do odchudzania nie muszą kosztować góry pieniędzy – koszt profesjonalnych urządzeń można rozłożyć na raty lub sfinansować je w leasingu. Niemniej, sprzęt posiadający certyfikaty i wykonany z najwyższej jakości surowców sprawi, że zabieg bezpieczny, przyjemny i skuteczny.