Wczytuję dane...

Liposukcja bezigłowa czy drenaż limfatyczny? Co wybrać w walce o wymarzoną sylwetkę? Cz.I

Liposukcja bezigłowa czy drenaż limfatyczny? Co wybrać w walce o wymarzoną sylwetkę? Cz.I

Odchudzanie i walka o szczupłą sylwetkę to tematy, które rozgrzewają się do czerwoności dwa razy do roku – przed sezonem plażowym i wraz z nadejściem nowego roku. Nic więc dziwnego, że już teraz dyskonty wprowadzają do swojej oferty sprzęt i ubrania do ćwiczeń, a zewsząd bombardują nas reklamy o odchudzających suplementach diety. Tworzenie postanowień noworocznych to już tradycja, podobnie jak sukcesywne ich niedotrzymywanie. Powodów jest kilka i nie będziemy ich tu dziś roztrząsać, dość stwierdzić, że postanowień związanych z dbaniem o szczupłą sylwetkę nie dotrzymuje blisko 90% Polaków. A gdyby tak podejść do tematu kompleksowo i wspomóc zdrową, zbilansowaną dietę i codzienną dawkę ruchu zabiegami, które przyspieszą cały proces zrzucania zbędnych kilogramów, sprawią, że efekty będą szybsze i lepsze, a przy tym pozwolą zadbać o kondycję skóry?

Dziś przedstawiamy dwa najpopularniejsze zabiegi wspomagające odchudzanie, które pozwolą Wam zwiększyć efektywność Waszych starań i sprawią, że wytrwacie w noworocznych postanowieniach. Przyjrzymy się ich specyfice, działaniu i zaletom oraz sprawdzimy, który zabieg oferuje lepsze rezultaty.

Liposukcja bezigłowa

Na pierwszy ogień bierzemy liposukcję bezigłową, niesłusznie kojarzoną z inwazyjnym odsysaniem tłuszczu. Ten typ liposukcji swoje działanie opiera na wykorzystaniu ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości i pozwala na bezbolesne i szybkie wyszczuplenie sylwetki. Zabieg polega na dokładnym odseparowaniu tkanki tłuszczowej od tkanek okalających za pomocą głowicy emitującej fale dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Rozbite komórki tłuszczowe zostają następnie odprowadzone limfatyczny, po czym zostają zmetabolizowane i wydalone z organizmu. Ważną zaletą liposukcji bezigłowej jest fakt, że ultradźwięki nakierowuje się precyzyjnie na problematyczny obszar ciała, co umożliwia pozbycie się tkanki tłuszczowej z konkretnego miejsca. Ten typ liposukcji nie uszkadza także nerwów, naczyń krwionośnych czy okalającą tkankę tłuszczową tkankę łączną, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny, a po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Działaniu liposukcji można także poddać niemal każdą część ciała – od twarzy, podbródka i szyi, przez brzuch, ramiona i plecy, aż na udach, kolanach i pośladkach kończąc. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a liposukcja bezigłowa, poza redukcją zbędnej tkanki tłuszczowej wpływa także na ujędrnienie skóry i redukcję cellulitu. Warto jednak pamiętać, że dla uzyskania pełnych efektów koniecznych jest kilka serii zabiegu, a później raz lub dwa razy do roku – zabiegi przypominające.

Sam zabieg powinien być przeprowadzany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę lub rzadziej – lekarza medycyny estetycznej. Do jego wykonania niezbędne jest specjalistyczne urządzenie do liposukcji, np. BR-8820, które pozwoli na bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. I tu ważna informacja dla osób, chcących wyposażyć swój gabinet w urządzenie do liposukcji bezigłowej – przed zakupem warto sprawdzić  jakość urządzenia oraz to, czy posiada ono wszystkie niezbędne certyfikaty. Na rynku nie brakuje bowiem ofert urządzeń, które nie spełniają specjalistycznych norm, za to kuszą okazyjną ceną. W tym wypadku zdecydowanie lepiej zaufać sprawdzonej opinii i zdecydować się na zakup w renomowanych sklepach, w których kwotę – choć jest wyższa – można rozłożyć na raty lub sfinansować ją w leasingu. Sprawdzone sklepy z asortymentem kosmetycznym i profesjonalnymi urządzeniami nierzadko oferują także promocje, które potrafią w znaczący sposób obniżyć ostateczny koszt produktu.