Wczytuję dane...

Jak wybrać biurko do manicure? Kompleksowy przewodnik zakupowy. Cz.II

Jak wybrać biurko do manicure? Kompleksowy przewodnik zakupowy. Cz.II

Powracamy z tematem wyboru idealnego biurka do manicure – mebla, które bez wątpienia jest kluczowym elementem pracy każdej stylistki paznokci. Jeśli stoisz przed wyborem własnego biurka i mnogość dostępnych na rynku opcji nieco Cię przytłacza, mamy dla Ciebie dwie ważne wiadomości: pierwsza – w FineFactory znajdziesz najlepsze i najpopularniejsze modele biurek do manicure, które sfinansujesz w leasingu lub na raty. Druga – TUTAJ znajdziesz pierwszą część wpisu, w której podpowiadamy jak wybrać biurko do manicure i na co zwracać uwagę. Tymczasem, przechodzimy do kolejnej części.

Stabilność i trwałość

Precyzja w pracy stylistki paznokci jest nie do przecenienia – frezarka, cążki, nożyczki czy kopytka – wszystkie te elementy mogą uszkodzić płytkę lub naskórek, jeśli w trakcie pracy omsknie Ci się ręka, ponieważ Twoje biurko do manicure jest niestabilne. Dlatego tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę jest jakość wykonania – biurko powinno być stabilne i solidne. To, jak bardzo biurko będzie odporne na różnego rodzaju obciążenia, zależy w głównej mierze od materiałów użytych do jego produkcji oraz od konstrukcji. Metalowe nóżki, grubość blatu oraz solidne połączenia elementów składających się na mebel to aspekty, które decydują o tym czy biurko będzie się chwiało lub przechylało pod wpływem ciężaru. Sam ciężar także jest tu kluczowy - im masywniejsze biurko, tym bardziej stabilne, choć niestety także mniej mobilne. Ostatecznie jednak jest to stosunkowo niska cena za pewność, że w kluczowym momencie Twoje biurko do manicure przez przypadek się nie zachwieje.

Materiał i łatwość czyszczenia

To kolejny element, związany z poprzednim akapitem – element, który bezpośrednio wpływa na żywotność i komfort użytkowania biurka do manicure. Materiał, z którego wykonane jest biurko, powinien być odporny na ścieranie, działanie różnego typu chemikaliów oraz łatwy do czyszczenia. Wybierając biurko, warto zwrócić uwagę na takie materiały jak stal nierdzewna, laminowane płyty MDF czy hartowane szkło - są one bowiem odporne na uszkodzenia i nie absorbują płynów, co jest szczególnie ważne w miejscu, gdzie często dochodzi do przypadkowego rozlania lakieru czy innych substancji. Powierzchnie, które można szybko i łatwo wyczyścić, nie tylko pomagają zachować profesjonalny wygląd salonu, ale również przyczyniają się do higieny pracy.

Przestrzeń do przechowywania

Organizacja miejsca pracy, ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich niezbędnych w pracy stylistki paznokci elementów są niezwykle ważne, dlatego zwróć uwagę na ilość miejsca do przechowywania, w jakie wyposażone jest biurko. Szuflady, półki i schowki powinny być łatwo dostępne i umożliwiać precyzyjną segregację narzędzi i akcesoriów – tak, by wszystkie elementy miały swoje miejsce. Idealne biurko pozwoli na schowanie wszystkiego, co nie jest aktualnie potrzebne, a jednocześnie szybki dostęp do najczęściej używanych przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na biurka z przemyślanymi podziałami wewnętrznymi, które pomogą w segregacji drobnych elementów, takich jak ozdoby czy końcówki do frezarki.

Estetyka

Estetyka to ostatni, choć nie miej ważny element, na który należy zwrócić uwagę podczas wybierania biurka do manicure. Dawno już minęły bowiem czasu, kiedy przedmioty użytkowe były wyłącznie praktyczne - biurko do manicure może być nie tylko funkcjonalne, ale także piękne. Design biurka i stanowiska do manicure wpływa na cały wizerunek salonu, dlatego warto zwrócić uwagę na to, by współgrał z resztą aranżacji. Dobrze dobrany kolor, wykończenie i kształt sprawią, że całość będzie prezentować się stylowo i profesjonalnie – a o to przecież chodzi.  Dostępne na rynku modele biurek do manicure to cały przekrój stylów i estetyki – do wyboru masz biurka minimalistyczne, industrialne czy glamour, a wszystkie znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.