Wczytuję dane...

Jak wybrać biurko do manicure? Kompleksowy przewodnik zakupowy. Cz.I

Jak wybrać biurko do manicure? Kompleksowy przewodnik zakupowy. Cz.I

Biurko do manicure to jeden z kluczowych elementów wyposażenia salonu manicure – zaryzykujemy stwierdzenie, że trudno wyobrazić sobie bez niego stanowisko profesjonalnej stylistki paznokci. Wybór dostępnych na rynku modeli różniących się pomiędzy sobą wielkością, dodatkowymi akcesoriami, designem czy ceną może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kompletny poradnik na temat tego, jak wybrać biurko do manicure i czym kierować się podczas zakupów, tak by wybrać model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i specyfiki pracy. A skoro już o cenach i zakupach mowa – pamiętaj, że w FineFactory znajdziesz zarówno biurka do manicure, jak i wszystkie niezbędne w pracy manicurzystki urządzenia i przyrządy, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty. Poniżesz znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jakie parametry należy wziąć pod uwagę, przy wyborze biurka do manicure.

Wielkość i przestrzeń robocza

Wielkość biurka, a w szczególności powierzchnia blatu, jest kluczowym elementem biurka do manicure i pozwoli Ci efektywnego wykorzystać dostępną w salonie przestrzeń. Duże biurko umożliwia bowiem wygodne rozmieszczenie wszystkich niezbędnych narzędzi i akcesoriów, dzięki czemu będziesz je miała zawsze w zasięgu ręki. W przypadku metraż salonu kosmetycznego nie pozwala na umieszczenie w nim dużego biurka, warto postawić na model o mniejszych gabarytach, jednak taki, który ma odpowiednio szeroki blat. Powinien być na tyle głęboki by z łatwością pomieścić dłonie klienta, poduszkę do manicure oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Biurka wyposażone w zintegrowane podpórki do rąk czy specjalne maty antypoślizgowe dodatkowo zwiększają funkcjonalność i komfort pracy dlatego warto rozglądać się za modelami, które wyposażone są we wbudowane elementy.

Wygodne siedzenie

Choć mogłoby się wydawać, że to temat bardziej dla krzeseł niż biurek, to jednak wybór odpowiedniego biurka ma niebagatelny wpływ na to, jak ergonomiczna będzie Twoja pozycja podczas pracy. Ergonomia pracy jest kluczem do zdrowia i efektywnej, zaś powiedzmy sobie szczerze – ta praca wymaga wielogodzinnego przebywania w jednej pozycji. Nieodpowiednie biurko i postawa to z kolei szybki i prosty sposób na problemu z kręgosłupem. Dlatego przy wyborze biurka warto zwrócić uwagę na jego wysokość i to, czy pasuje ona do wybranego krzesła lub taboretu. Ponadto, wybierając biurko, warto zastanowić się nad odpowiednio dużą przestrzenią na nogi, tak aby zapewnić swobodę ruchów i komfort podczas pracy.

Wbudowany pochłaniacz pyłu

Odsysanie pyłu jest kluczowe dla komfortu i zdrowia pracujących w salonie manicure – więcej na temat tego, jak istotne jest używanie pochłaniacza podczas zabiegu manicure i pedicure pisaliśmy już wcześniej na blogu. Dość stwierdzić, że pochłaniacze pozwalają nie tylko zachować czystość i porządek w obrębie stanowiska, ale przede wszystkim chronią klientów i manicurzystki przed wdychaniem drobnych cząstek, które powstają podczas piłowania paznokci. Dlatego wybierając biurko do manicure warto zwrócić uwagę na to, czy jest wyposażone w pochłaniacz pyłu lub posiada wystarczająco wiele miejsca, by taki pochłaniacz na nim umieścić. Biurka z wbudowanym pochłaniaczem są wyjątkowo praktyczne, bowiem zapewniają skoncentrowane usuwanie pyłu w miejscu jego powstawania. Przy wyborze takiego biurka należy także zwrócić uwagę na moc i wydajność odsysania, a także łatwość czyszczenia i wymiany filtrów. Ciche działanie systemu będzie dodatkowym atutem, które pozwoli Ci w pełni skupić się na rozmowie z klientką czy wykonywaniu zdobień bez natarczywego szumu w tle. Jeśli zdecydujesz się na biurko do manicure bez pochłaniacza pyłu, pamiętaj, że zarówno biurko, jak i sam pochłaniacz znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.