Wczytuję dane...

KNOW HOW: jak wyposażyć salon kosmetyczny, czyli sprzęty, meble i akcesoria. Cz. II

KNOW HOW: jak wyposażyć salon kosmetyczny, czyli sprzęty, meble i akcesoria. Cz. II

Powracamy z tematem elementów niezbędnych w wyposażeniu salonu kosmetycznego. Poprzednią część tego wpisu znajdziecie tu – opisaliśmy w nim kilka absolutnie podstawowych mebli, bez których trudno wyobrazić sobie działalność takiego salonu. Dziś pora na kolejne, trzymajcie się mocno, bo zaczynamy!

Meble do recepcji i poczekalni – trudno wyobrazić sobie profesjonalny gabinet kosmetyczny bez wyznaczonego miejsca, w którym możliwe będzie umawianie wizyt i czekanie przed zabiegiem. Pomijając praktyczne funkcje takiej przestrzeni, równie ważne są te reprezentacyjne, recepcja i poczekalnia to bowiem ta część salonu, którą jako pierwszą widzi potencjalna klientka. Dlatego warto szczególną wagę przyłożyć do organizacji tej części salonu – postaw na profesjonalne recepcje i wygodne miejsca do siedzenia. Wbrew pozorom recepcja nie musi być duża i okazała, równie dobrze sprawdzą się minimalistyczne i proste formy, które dodatkowo nadadzą całości profesjonalnego charakteru. Sama recepcja powinna być jednak wyposażona w przegródki oraz szafki na dokumenty, a także miejsce na kasę fiskalną.

Wybierając fotel i kanapy do recepcji pamiętaj także, że powinny być one wykonane z materiałów, które są nie tylko trwałe i stylowo się prezentują, ale przede wszystkim takich, które łatwo zdezynfekować. To podstawa, której często czepiają się kontrole Sanepidu – z tego względu zdecydowanie lepszym wyborem będzie obicie z ekoskóry, niż to wykonane np. z weluru.

Biurko – jeśli Twój salon kosmetyczny świadczy także usługi z zakresu stylizacji paznokci, wybór odpowiedniego biurka to podstawa. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wybór modelu z wbudowanym pochłaniaczem pyłu, który pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo podczas pracy i dodatkowo pozwoli Ci uniknąć kombinowania z dodatkowym pochłaniaczem. Biurko z wbudowanym pochłaniaczem jest także znacznie bardziej skuteczne i wydajne, niż pochłaniacze wolnostojące, co w kontekście ilości wdychanego podczas pracy pyłu, naprawdę ma znaczenie. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, pamiętaj, że zarówno biurka z pochłaniaczem pyłu, jak i wolnostojące pochłaniacze pyły znajdziesz w FineFactory, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Lampy kosmetyczne i lampy kosmetyczne z lupą – to niezwykle istotny element wyposażenia, o którym szerzej pisaliśmy już tutaj. Dobrze dobrana lampa pozwoli Ci nie tylko doskonale doświetlić pole pracy, ale przede wszystkim pozwoli Twoim oczom na kompotową pracę. Lampy kosmetyczne z lupą sprawdzą się także wszędzie tam, gdzie każdy detal ma znacznie, a podczas zabiegu liczy się skrupulatność i precyzja. Wśród dostępnych na rynku lamp przeznaczonych do salonu kosmetycznego znajdziesz zarówno modele stojące, jak i takie, które montuje się bezpośrednio do blatu biurka – tu wybór zależy w zasadzie tylko od Ciebie. Tym jednak, na co warto zwrócić szczególną uwagę są parametry lampy, czyli moc, kolor światła, możliwość ściemniania oraz brak efektu olśnienia. Idealne lampy do salonu kosmetycznego znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.