Wczytuję dane...

KNOW HOW: jak wyposażyć salon kosmetyczny, czyli sprzęty, meble i akcesoria. Cz. I

KNOW HOW: jak wyposażyć salon kosmetyczny, czyli sprzęty, meble i akcesoria. Cz. I

W zasadzie sprawa jest prosta – otwarcie salonu kosmetycznego, fryzjerskiego czy gabinetu manicure wydaje się być proste. Masz fach w ręki i wiesz, czego potrzebujesz – przynajmniej teoretycznie. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew, a przeszukiwanie stron internetowych i poradników kończy się tylko mętlikiem i głową pękającą od nadmiaru informacji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie cykl typu Know How, w którym opiszemy czego dokładnie potrzebujesz na początek i w jakie sprzęty, urządzenia i akcesoria wyposażyć swój salon. Fakty i konkrety, czyli to, co lubicie najbardziej. A reszta? Reszta i tak wyjdzie w praniu. ;)

Meble do salonu kosmetycznego

Podstawowym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego bez wątpienia są specjalistyczne meble kosmetyczne przeznaczone do tego typu działalności. Niezależnie od tego, czy Twój salon oferuje zabiegi na twarz i ciało, usługi z zakresu manicure i pedicure, czy stylizację rzęs i brwi, przedstawione poniżej sprzęty to absolutny must have.

Fotel kosmetyczny to zdecydowanie najważniejszy element pozwalający na wykonanie niemal wszystkich zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych. Wybór konkretnego modelu zależy oczywiście od rodzaju oferowanych usług, niemniej fakt jest faktem – dobry fotel kosmetyczny to podstawa. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów foteli kosmetycznych, wśród nich znaleźć możesz zarówno uniwersalne modele przeznaczone do wszechstronnych zabiegów kosmetycznych, jak i dedykowane konkretnym usługom, jak np. fotel do pedicure. Na początek warto zdecydować się na fotel, który posiadają funkcję pełnej regulacji zarówno oparcia, jak i siedziska, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku zdecydowanej większości zabiegów. Jeśli w Twoim salonie przeważają zabiegi na ciało, dobrym pomysłem jest wybór prostej leżanki kosmetycznej, dzięki której Twoje klientki będą mogły przybrać komfortową pozycję przez cały czas trwania zabiegu lub wybór fotela kosmetycznego rozkładanego do pozycji leżącej. Każdy z powyższych rodzajów znajdziesz na w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Taboret kosmetyczny – to kolejny niezbędny element, który pozwoli Ci na zachowanie maksymalnie komfortowej i ergonomicznej pozycji podczas pracy. Tutaj (link) pisaliśmy więcej na temat wyboru odpowiedniego, znajdziesz tam podstawowe funkcje i parametry, którymi powinien cechować się dobry taboret. W tej kwestii nie warto oszczędzać, różnicę pomiędzy tanim a profesjonalnym sprzętem poczujesz już po kilku godzinach pracy. Niemniej, pamiętaj o tym, że koszt taboretów i krzeseł kosmetycznych sfinansujesz w FineFactory w leasingu lub na raty.

Meble do przechowywania – szafki, przyborniki i pomocniki kosmetyczne, czyli wszystko to, co niezbędne do przechowywania kosmetyków, przyborów i przyrządów. W przypadku mebli warto postawić na takie, które pozwalają na sprytną organizację przechowywania – takie rozwiązanie znacznie poprawia komfort pracy. Pomocniki kosmetyczne to inna para kaloszy – te niewielkie, mobilne szafki nie służą do przechowywania, jednak pozwolą Ci mieć wszystkie niezbędne podczas przeprowadzania zabiegów przyrządy zawsze pod ręką.