Wczytuję dane...

Wybieramy biurko gamingowe cz.I

Wybieramy biurko gamingowe cz.I

Pozostajemy w temacie gier – w poprzednich wpisach, które znajdziecie na naszym blogu poruszaliśmy temat różnic pomiędzy fotelami biurkowymi i gamingowymi oraz na co zwracać uwagę przy wyborze dobrego fotela do gier. Dziś pójdziemy o krok dalej, bowiem wygodne i komfortowe stanowisko gracza powinno być wyposażone nie tylko w fotel, ale także dedykowane graczom biurko. Dlatego jeśli zamierzacie kompleksowo wyposażyć swoje stanowisko do gier ten i poprzednie teksty, które znajdziecie TUTAJ oraz tu TUTAJ, są właśnie dla Was. Jeśli zaś dokładnie wiecie czego szukacie, pamiętajcie że w finefactory zarówno fotele gamingowe, jak i biurka gamingowe sfinansujecie w leasingu i na raty.

Jakie biurko gamingowe?

Wybierając biurko gamingowe pod uwagę należy wziąć szereg istotnych czynników. Ze względu na to, że gracze spędzają przy biurku wiele godzin, warto zadbać o to, by zapewniało pełen komfort także podczas długich rozgrywek. Należy także pamiętać, że wygoda to nie wszystko – odpowiednie biurko gamingowe pozwoli bowiem zminimalizować konsekwencje długiego pozostawania w jednej pozycji, a co za tym idzie – uniknąć problemów z kręgosłupem i wadami postawy. Z tego względu przy wyborze biurka gamingowego warto szczególną uwagę przyłożyć do takich elementów jak:

  • Wysokość biurka – nie ulega wątpliwości, że biurko – niezależnie od tego, czy chodzi o biurko gamingowe, czy biurowe, powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas możliwe jest przyjecie komfortowej i zdrowej dla kręgosłupa postawy. Większość biurek gamingowych posiada standardową wysokość blatu, jednak w FineFactory znajdziesz modele, w których poziom blatu można regulować w zakresie od 73 do 118 cm.
  • Blat – to jeden z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego biurka. To od jego ustawienia, wielkości, kąta nachylenia i kształtu w głównej mierze zależy komfort użytkowania. Warto pamiętać, że biurka gamingowe co do zasady są większe, niż tradycyjne modele, musi bowiem zmieścić się na nich nie tylko monitor gracza (który jest większy, niż te biurowe), ale także moc niezbędnych podczas rozgrywek gadżetów, takich jak słuchawki, pady, głośniki, myszki czy klawiatura. Niezbędnych przedmiotów jest sporo, a miejsca – zwykle zbyt mało. Dlatego wybierając biurko warto mieć na uwadze nie tylko wielkość blatu, ale także dodatkowe elementy jak np. uchwyt na kubek.
  • Wymiary biurka – wspomnieliśmy już, że biurka gamingowe są większe, niż te tradycyjne, jednak nawet w kategorii biurek dla graczy widać sporą rozbieżność w wymiarach. Jeśli mamy być szczerzy – jeśli tylko metraż pomieszczenia Ci na to pozwala, warto zdecydować się na większy model. Dodatkową przestrzeń na blacie łatwo będzie zagospodarować niezbędnymi graczowi przedmiotami, jednak zbyt małe biurko, niemieszczące wszystkiego, może odebrać całą przyjemność z gry. Warto także pamiętać o dopasowaniu do ilości miejsca w pomieszczeniu – warto dopasować wielkość biurka tak, by mieć do niego dostęp przynajmniej z dwóch stron.
  • Materiał i jakość wykonania – to, że biurko gamingowe powinno być solidne i trwałe to oczywistość. Z drugiej strony na rynku nie brakuje modeli, które na pierwszy rzut oka wydają się być trwałe, odporne na przypadkowe uszkodzenia i plamy, ale także łatwe w utrzymaniu czystości. Dlatego w FineFactory zebraliśmy tylko najlepsze modele biurek gamingowych uznanych producentów, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.