Fotel biurowy czy fotel gamingowy? Cz.II
Przed Wami druga część wpisu dotyczącego foteli biurowych i gamingowych – w poprzednim tekście, który znajdziecie TUTAJ opisaliśmy Wam podstawowe różnice w obu modeli. Warto jednak wiedzieć, że choć fotel gamingowy pod wieloma względami przewyższa tradycyjny fotel biurowy, to jednak nie zawsze sprawdzi się jako jego alternatywa – zwłaszcza ze względu na swoje gabaryty i futurystyczny design. Czy to oznacza, że dysponując niewielką ilością miejsca i minimalistycznym biurem jesteśmy skazani na kompromis w kwestii ergonomii i komfortu pracy? Niekoniecznie! Istnieje bowiem całkiem sporo ergonomicznych foteli biurowych zaprojektowanych tak, by zapewnić Ci maksymalną wygodę i prawidłową pozycję podczas pracy. W Finefactory znajdziesz takie fotele biurowe a ich koszt sfinansujesz w leasingu i na raty.
Jeśli jednak jesteście zdecydowani na zakup fotela gamingowego, przygotowaliśmy dla Was szereg cech, jakie powinien posiadać naprawdę dobry model. Nie jest bowiem tajemnicą, że koszt fotela gamingowego nie należy do najniższych, dlatego w FineFactory możesz sfinansować go na raty lub leasingu.
Dobry fotel gamingowy, czyli jaki?
W poprzednim tekście wspomnieliśmy, że jedną z najistotniejszych cech dobrego fotela gamingowego jest szerokie i wygodne siedzisko, które pozwala na przybranie odpowiedniej pozycji i zapewni odpowiednio dużo miejsca. Warto pamiętać o tym, by samo siedzisko nie było zbyt twarde, ani zbyt miękkie – najlepszą opcją jest wybór wypełnienia z pianki dopasowującej się do kształtu ciała lub tzw. zimnej pianki.
Oparcie fotela gamingowego to kolejny istotny element, który należy wziąć pod uwagę, dlatego podstawowym krokiem powinno być zmierzenie jego wysokości i dopasowanie do wzrostu użytkownika. Jednocześnie samo oparcie powinno posiadać możliwość pełnej regulacji, być wyprofilowane w literę S, zaś jego górna część powinna sięgać powyżej łopatek.
Regulacja zagłówka i podparcia odcinka lędźwiowego to kolejny istotny element, o którym pisaliśmy już wcześniej – dzięki możliwości dopasowania tych elementów do wzrostu i sylwetki pozwoli Wam przyjąć maksymalnie wygodną i ergonomiczną pozycję.
Funkcja kołysania – z punktu widzenia ergonomii i wygody nie jest to może szczególnie istotny element, ale pozwala rozluźnić się i zrelaksować po pełnej wrażeń rozgrywce. Kołysanie pobudza układ przedsionkowy w mózgu, co korzystnie wpływa na rozładowanie napięcia emocjonalnego, a także ćwiczenie równowagi.
Regulowane podłokietniki to z kolei kwestia równie istotna, co pomijana – warto jednak postawić na model fotela gamingowego, który taką funkcję posiada. Ustawienie podłokietników w optymalnej pozycji pozwoli Ci odciążyć obręcz barkową, umożliwi przybranie odpowiedniej pozycji i rozluźnienie mięśni ramion.
Dobry fotel gamingowy powinien ponad to charakteryzować się solidną konstrukcją, dzięki której fotel będzie działał niezawodnie nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Warto, by szkielet fotela wykonany był ze stali, co zapewni jego trwałość na lata. Zwróć także uwagę na kółka – powinny być ciche, działać płynnie i nie rysować podłogi. W cenie jest również wysokiej jakości, hydrofobowy materiał, odporny na przecieranie, plamy i zabrudzenia.