Wczytuję dane...

Taboret w gabinecie kosmetycznym – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.II

Taboret w gabinecie kosmetycznym – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.II

Powracamy do Was z tematem taboretów kosmetycznych, które są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia gabinetów kosmetycznych – choć nie tylko. Pomimo nazwy sprawdzą się bowiem w wielu różnych miejscach, takich jak gabinety fryzjerskie, fizjologiczne, czy studia tatuażu. O tym, jak istotne jest odpowiednie dopasowanie taboretu kosmetycznego wie każdy, kto choć raz wykonywał powyższe zabiegi korzystając z niewygodnego i nieergonomicznego fotela. Dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym wyjaśniamy jaki właściwie powinien być taboret i na co zwracać uwagę przy wyborze. Przed Wami druga część wpisu na ten temat, poprzednią część znajdziecie TUTAJ.

Kształt siedziska

To jeden z najważniejszych elementów konstrukcji – odpowiednio wyprofilowane siedzisko wymusza bowiem prawidłową postawę ciała i odciąża dolną partię kręgosłupa. Warto jednak pamiętać, że dobry taboret kosmetyczny to taki, który jest precyzyjnie dopasowany do użytkownika – do jego preferencji, wzrostu i wagi. Z tego względu siedzisko powinno być szerokie i wygodne, by w równomierny sposób rozkładało ciężar siedzącego, a korzystanie z niego nie powodowało dyskomfortu. Kolejną kwestią jest odpowiednie wyprofilowanie siedziska – do najpopularniejszych modeli należą przede wszystkim modele z siedziskami o kształcie siodła. Ten charakterystyczny kształt ma swoje uzasadnienie – wymusza odpowiednią pozycję, odciąża układ ruchu i równomiernie rozkłada ciężar.

Co z oparciem?

Na rynku znaleźć można taborety kosmetyczne z oparciami i bez – w samym FineFactory znajdziesz 150 różnych modeli taboretów najlepszych producentów i renomowanych marek – każdy z nich sfinansujesz w leasingu lub na raty. Cześć z nich wyposażona jest w dodatkowe oparcie, niektóre zaś składają się wyłącznie z siedziska i nóżek – wszystkie jednak łączy jedno: zaprojektowano je tak, by zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Wracając jednak do sedna – to, czy taboret powinien mieć oparcie czy nie zależy w głównej mierze od rodzaju przeprowadzanych zabiegów. Jeśli w Twoim salonie przeważają zabiegi, wymagające dłuższego przebywania w niezmiennej pozycji najlepszą opcją będzie taboret z oparciem, który pozwoli odciążyć kręgosłup. Jeśli jednak zabiegi wymagają częstszych zmian pozycji, warto zdecydować się na taboret kosmetyczny bez oparcia.

Pełna regulacja

Kolejną istotną kwestią podczas wyboru idealnego taboretu kosmetycznego jest możliwość regulacji – nie tylko w zakresie ustawienia wysokości. Zasadniczo, im więcej parametrów z regulacjami, tym lepiej – taki taboret kosmetyczny możesz bowiem precyzyjnie dopasować do wszystkich swoich oczekiwań oraz do aktualnie wykonywanego zabiegu. Najlepsze taborety kosmetyczne pozwalają na płynne ustawienie wysokości, regulację nachylenia siedziska a także – jeśli taboret je posiada – także regulację wysokości oraz kąta nachylenia oparcia. W przypadku taboretów kosmetycznych warto postawić na dobrej jakości model, sprawdzonych producentów – wykorzystują oni bowiem surowce i technologie, dzięki którym taboret będzie funkcjonował bez zarzutu przez wiele lat. Najlepsze taborety kosmetyczne znajdziesz na finefactory.pl i sfinansujesz w leasingu lub na raty.