Wczytuję dane...

Taboret w gabinecie kosmetycznym – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.I

Taboret w gabinecie kosmetycznym – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.I

Sporo mówi się na temat zapewniania klientom w gabinetach kosmetycznych komfortu i wygody, tak by po wizycie czuli się nie tylko piękniejsi, ale także – zrelaksowani i odprężeni. Jednocześnie wciąż niedostatecznie dużo mówi się o ergonomii pracy kosmetyczek, manicurzystek i pedicurzystek oraz wszystkich tych, których praca obciąża kręgosłup i wymaga nieraz przybrania naprawdę niewiarygodnych pozycji. Dlatego dziś weźmiemy pod lupę taboret kosmetyczny – jeden z najważniejszych pod tym kątem mebli w gabinecie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli taboretów kosmetycznych – niektóre z nich są naprawdę dobre i godne polecenia, o innych nie warto nawet wspominać. Ogromny wybór sprawia jednak, że trudno wybrać model przyjazny kręgosłupowi i sprzyjający ergonomicznej pracy. Dlatego zrobiliśmy to za Was – poniżej znajdziecie szereg parametrów, na które należy zwracać uwagę, by wybrać taboret skrojony na miarę Waszych potrzeb. Pamiętajcie także, że najdroższy nie zawsze znaczy najlepszy, choć nie ulega wątpliwości, że droższe taborety renomowanych producentów najczęściej wykonane są z wysokogatunkowych surowców. Ich koszt możecie także sfinansować w leasingu lub na raty.

Solidna konstrukcja to podstawa

Chociaż w ciągu dnia kosmetyczki wykonują wiele różnych zabiegów i nie wszystkie wymagają od nich pozycji siedzącej, to jednak zaryzykujemy stwierdzenie, że taboret kosmetyczny jest jednym z najbardziej eksploatowanych mebli. Z tego względu jego konstrukcja powinna być na tyle solidna, by bez szwanku podołać intensywnemu użytkowaniu i bezawaryjnie działać przez wiele lat. Solidność dotyczy nie tylko elementów metalowych, które powinny być wykonane z metalu pokrytego antykorozyjną powłoką, ale także mechanizmów regulujących wysokość oraz materiałów obiciowych. Dobre jakościowo taborety kosmetyczne są dosyć ciężkie – do ich produkcji wykorzystano bowiem dobrej jakości tworzywa, co jednocześnie przekłada się na lepszą stabilność. Dzięki wbudowanym kółkom można je jednak bez wysiłku przemieszczać z miejsca na miejsce.

Materiał obiciowy

Podobnie, jak w przypadku elementów konstrukcyjnych, także i wybór odpowiedniego materiału taboretu kosmetycznego nie powinien być dziełem przypadku. Taborety pokryte tkaniną łatwo się przecierają, łatwo ulegają zaplamieniu i co istotne – nie da się ich zdezynfekować. Z tego właśnie względu renomowane taborety kosmetyczne obite są wysokogatunkową skórą ekologiczną, która z jednej strony są wyjątkowo praktyczne, z drugiej zaś – naprawdę wytrzymałe. Łatwo także usunąć z powierzchni skóry ekologicznej drobne zabrudzenia oraz bakterie, bez szkody dla samego materiału. Nie bez znaczenia jest także stylowy wygląd – taborety kosmetyczne z obiciem ze skóry ekologicznej prezentują się wyjątkowo estetycznie, co pozwala łatwo dopasować je do aranżacji salonu. Najchętniej wybieranymi modelami są te w odcieniu bieli i czerni – na rynku znaleźć można jednak także modele w mniej klasycznych kolorach np. utrzymane w szarościach lub czerwieniach oraz wyposażone w dodatkowe zdobienia, jak elementy w kolorze starego złota.