Wczytuję dane...

Depilacja woskiem, czy pastą cukrową? Która metoda sprawdzi się lepiej? Cz.II

Depilacja woskiem, czy pastą cukrową? Która metoda sprawdzi się lepiej? Cz.II

Metod depilacji, jak wiadomo, jest naprawdę sporo – poczynając od jednorazowych maszynek do golenia, przez pianki, na zabiegach laserem kończąc. Niezmiennie jednak największą popularnością cieszą się dwie metody usuwania włosów – depilacja pastą cukrową oraz depilacja woskiem. Dlatego w tym cyklu przyglądamy się bliżej każdej z nich i sprawdzamy, która z nich jest lepsza i dlaczego. W poprzedniej części, którą znajdziecie tu (link) opisaliśmy największe zalety depilacji pastą cukrową, dlatego dziś przyjrzymy się bliżej drugiej opcji. Przed Wami wszystko, co warto wiedzieć na temat depilacji woskiem.

Depilacja woskiem – garść przydatnych informacji

Ten typ depilacji, podobnie, jak depilacja pastą cukrową polega na mechanicznym usuwaniu zbędnego owłosienia przy pomocy płynnego wosku. Podgrzany wcześniej wosk nakłada się na wybrane miejsca, a po jego zastygnięciu – odrywa wraz z włoskami i cebulkami. Co ważne, w przypadku tej metody depilacji wosk zrywa się pod włos, w przeciwieństwie do metody wykorzystującej pastę cukrową. Warto pamiętać, że wyrywając włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, istnieje ryzyko, że zostaną one zerwane tuż nad powierzchnią skóry, a to z kolei sprzyja ich szybkiemu odrastaniu lub nieestetycznemu wrastaniu.

Pierwszym krokiem w depilacji woskiem jest jego podgrzanie, tak by zmienił konsystencję na półpłynną, co pozwoli mu lepiej przyczepić się do powierzchni skóry i włosów. Następnie do skóry należy przykleić fizelinowy pasek, a po chwili zerwać go energicznym ruchem. Warto pamiętać, że częstym błędem podczas tego rodzaju depilacji jest nakładanie na skórę zbyt mocno podgrzanego wosku – z tego względu warto ten zabieg przeprowadzać u wykwalifikowanej kosmetyczki. Jednocześnie, by móc przeprowadzić skuteczną depilację włoski powinny mieć min. 5 mm grubości – w przeciwnym razie wosk niedostatecznie je oblepi, co uniemożliwi uzyskanie efektu całkowicie gładkiej skóry.

Depilacja woskiem – na czym polega i jakie niesie za sobą korzyści?

Do największych zalet depilacji woskiem zdecydowanie można zaliczyć fakt, że po takim zabiegu efekt utrzymuje się nawet 6 tygodni. Co więcej, z każdym kolejnym włoski są coraz słabsze i odrastają w dużo mniejszej ilości. Podstawową różnicą pomiędzy depilacją za pomocą woskiem i depilacją pastą cukrową jest to, że w przypadku wosku preparat nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie zrywa się pod włos. Depilacja woskiem niesie ze sobą niewielkie ryzyko alergii, a skóra jest po niej podrażniona przez około dwa dni po zabiegu. Jest to zasadniczy minus, który nie występuje w przypadku depilacji pastą cukrową. Warto pamiętać o wybieraniu dobrej jakości wosku, o maksymalnie uproszczonym składzie – wysokogatunkowe woski do depilacji oraz wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz na finefactory.pl i sfinansujesz na raty lub w leasingu. Zarówno depilacja woskiem, jak i pastą cukrową mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, a oba rodzaje sprawdzą się w przypadku depilacji nóg, pach i okolic bikini. Warto jednak wiedzieć, że depilacja woskiem jest dosyć bolesna – z tego względu nie poleca się jej osobom o niskim progu bólu.