Wczytuję dane...

Depilacja woskiem, czy pastą cukrową? Która metoda sprawdzi się lepiej? Cz.I

Depilacja woskiem, czy pastą cukrową? Która metoda sprawdzi się lepiej? Cz.I

W sezonie wiosenno – letnim depilacja jest szczególnie gorącym tematem, wszak na plaży trzeba jakoś wyglądać. ;) Gładka, nieskazitelna skóra pozbawiona zbędnego owłosienia to marzenie wielu kobiet – zwłaszcza w okresie, kiedy więcej odsłaniamy, niż zakrywamy. Opcji na pozbycie się zbędnego owłosienia jest kilka, jednak do najpopularniejszych od lat niezmiennie należą dwie z nich: depilacja woskiem oraz depilacja pastą cukrową. Dlatego dziś przyjrzymy się bliżej obu tym metodom i sprawdzimy, która z nich jest lepsza i dlaczego.

Depilacja pastą cukrową – garść przydatnych informacji

Chociaż depilacja zyskała popularność stosunkowo niedawno, to w rzeczywistości nie jest nowym pomysłem. W rzeczywistości ten typ usuwania zbędnego owłosienia znany był już w starożytnej Mezopotamii, Grecji i Egipcie. Warto wspomnieć, że to właśnie w Egipcie korzystano z tej metody najczęściej, a włosy usuwano zewsząd – także z głowy, a także brwi. Współcześnie depilacja pastą cukrową wciąż należy do najpopularniejszych metod depilacji w krajach arabskich, a cały proces utrzymany jest w atmosferze rytuału.

Depilacja pastą cukrową, tak samo jak depilacja woskiem należą do mechanicznych metod usuwania owłosienia – oba rodzaje polegają na wyrwaniu włosa wraz z cebulką. W składzie dobrej jakości paście cukrowej znajdują się zaledwie trzy składniki: cukier, woda i sok z cytryny. W produktach niektórych producentów znaleźć można jednak dodatkowe komponenty, takie jak sól, olejki eteryczne, czy miód – zadaniem każdego z nich jest przedłużenie trwałości pasty i zwiększenie komfortu użytkowania. Niemniej, im krótszy skład, tym lepszy – najlepsze pasty cukrowe i akcesoria do depilacji znajdziesz na finefactory.pl i sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Depilacja pastą cukrową – na czym polega i jakie niesie za sobą korzyści?

Żeby przeprowadzić skuteczną depilację pastą cukrową warto wybrać się do specjalistki – ta metoda wymaga bowiem odpowiedniej techniki. Ważne jest także, by zapuścić włoski do odpowiedniej długości, tak by pasta zdołała skutecznie je oblepić. Zaleca się, by włoski miały długość od 3 do 6 milimetrów. Dodatkowo ciało przed zabiegiem depilacji powinno być dokładnie umyte i odtłuszczone, nie należy jej także smarować balsamem ani kremami – pasta cukrowa nie przylgnie wówczas odpowiednio do skóry. Niezależnie od tego, czy wykonujesz depilację samodzielnie czy w salonie kosmetycznym, warto posypać skórę niewielką ilością talku, który dodatkowo zwiększy przyczepność pasty. Następnie niewielką ilość pasty przykleja się do fragmentu ciała, który chcemy wydepilować, a następnie zrywa wraz z niechcianym owłosieniem. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pasty cukrowej należy stosować technikę odwrotną, niż w przypadku wosku – pastę zrywa się bowiem z włosem, nie pod włos. Co ważne, pasta przykleja się wyłącznie do włosów, a nie do skóry, dzięki czemu nie podrażnia i jest całkowicie bezpieczna dla skóry. Jednocześnie, dzięki temu, że pasta składa się wyłącznie z naturalnych składników, nie działa drażniąco i nie wywołuje reakcji uczuleniowej.