Wczytuję dane...

Profesjonalna maszynka do strzyżenia – na co warto zwracać uwagę przy wyborze?

Profesjonalna maszynka do strzyżenia – na co warto zwracać uwagę przy wyborze?

W poprzednim wpisie poruszaliśmy kwestię suszarek fryzjerskich i tego, jakie parametry powinna mieć, by zasłużyć na miano profesjonalnej. Dziś na tapet bierzemy temat, który powinien szczególnie zainteresować fryzjerów męskich oraz wszystkich tych, którzy specjalizują się w krótkich fryzurach. Podobnie, jak w przypadku suszarek, maszynka maszynce nierówna, a wybór profesjonalnego sprzętu nie jest łatwy. Dlatego w tym wpisie bliżej przyjrzymy się temu niepozornemu urządzeniu i sprawdzimy na co warto zwracać uwagę przy wyborze.

Maszynki do włosów – istotne parametry

Maszynka do włosów to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu nie tylko stworzysz doskonałą męską fryzurę, ale także skrócisz długie włosy, podetniesz brodę i wyczarujesz na głowie wymyślny szlaczek. Żeby jednak zawsze działała dokładnie w taki sposób, jakiego oczekujesz, musi spełnić kilka istotnych warunków. Pierwszym z nich bez wątpienia jest rodzaj zasilania – na rynku dostępne są bowiem modele na kabel, na baterię oraz hybrydowe. Najpopularniejszym rozwiązaniem bez wątpienia są modele akumulatorowo – sieciowe, wyposażone we wbudowane baterie, które można szybko i łatwo naładować. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim bezprzewodowość maszynki – dzięki wytrzymałej i pojemnej baterii nie musisz przejmować się pałętającym się pod nogami kablem. Jednocześnie, jeśli zajdzie taka potrzeba w każdej chwili możesz podłączyć ją do prądu i kontynuować pracę, zwykle jednak sprzęt wytrzymuje dłuższy czas pracy i ładuje się w przerwach pomiędzy klientami. Warunek jest jeden – maszynka do włosów powinna być wyposażona w porządną baterię, która nie padnie po kilku minutach, a to gwarantują wyłącznie profesjonalne maszynki renomowanych marek dostępne w sklepach z asortymentem fryzjerskim i kosmetycznym. Ich cena jest wyższa, niż w przypadku sprzętu kupionego w pierwszym lepszym sklepie, jednak idzie za nią doskonała jakość, no i koszt maszynki możesz sfinansować w leasingu lub na raty.

Kolejną kwestią, która odróżnia zwykłe maszynki do włosów od tych profesjonalnych są ostrza i tu również bez zaskoczenia. Profesjonalne maszynki mają ostrza wykonane z wysokogatunkowych surowców, co pozwala na pełną precyzję i łatwość strzyżenia. Warto zwrócić uwagę także na szerokość ostrzy, która powinna oscylować w granicach od 30 do 45 mm lub nakładki z możliwością regulacji, pozwalającą na zmianę ustawienia grzebyków bez konieczności wymiany nakładek.

Nie bez znaczenia jest także moc urządzenia – im wyższa, tym łatwiej będzie Ci poradzić sobie z każdym rodzajem włosów. Słabsze modele szybko polegną przy grubych włosach i gęstej czuprynie, te o optymalnej mocy rozprawią się z nimi raz dwa. Różnica cenowa pomiędzy maszynkami o słabszej i większej mocy nie jest duża, za to efekty działania już tak – warto postawić na droższy model i sfinansować go w leasingu lub na raty.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę są dodatkowe akcesoria i opcje w jakie wyposażona jest maszynka do włosów: wodoodporność, cicha praca i dodatkowe nakładki umożliwiające przeprowadzenie kompleksowego strzyżenia każdego rodzaju włosów pozwolą Ci poszerzyć zakres usług, bez konieczności dokupowania dodatkowego sprzętu.