Wczytuję dane...

Wybieramy pomocnik fryzjerski

Wybieramy pomocnik fryzjerski

Pomocnik fryzjerski to jeden z tych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrą organizację przestrzeni. Podręczny, niewielki i mobilny, a przy tym z mnóstwem przydatnych szuflad i schowków, które pozwalają mieć najważniejsze przybory fryzjerskie zawsze w zasięgu ręki. Dlatego dziś przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy, jak wybrać idealny – taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Pomocnik fryzjerski – czy naprawdę jest potrzebny?

Dobra organizacja pracy i przestrzeni to podstawa - zwłaszcza w salonie fryzjerskim, w którym sporo się dzieje. Zakres pracy i oferowanych zabiegów sprawia, że pod ręką musi być sporo niezbędnych przyrządów i akcesoriów, do tego przechowywanych tak, by nie trzeba ich było szukać w pośpiechu. I choć zdecydowana większość salonów fryzjerskich wyposażona jest w konsole fryzjerskie z szufladami, to jednak to zbyt mało – i właśnie tu do akcji wkraczają pomocniki i wózki. Bo choć z zasady są niewielkich rozmiarów, to drzemie w nich wielki potencjał – wszystko za sprawą szeregu przegródek, szuflad i schowków umożliwiających sprytną organizację niezbędnych przedmiotów. A to  z kolei bezpośrednio przekłada się na bardziej ergonomiczną i efektywną pracę.

Idealny wózek fryzjerski, czyli jaki?

Odpowiedź na to pytanie można w zasadzie zawrzeć w jednym wyrazie – funkcjonalny. Wyposażony w odpowiednią liczbę przegródek, które z jednej strony będą na tyle głębokie, by pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, z drugiej zaś na tyle płytkie, by nie przedmioty nie gubiły się w ich czeluściach. Ważnym aspektem są także dodatkowe uchwyty na suszarkę oraz sprytnie zorganizowany blat. Przede wszystkim jednak pomocnik fryzjerski powinien posiadać jak najwięcej miejsca do przechowywania, tak by z łatwością pomieścić wszystko co niezbędne.

Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka fryzjerskiego jest jego wysokość – powinna być bowiem precyzyjnie dopasowana do charakteru Twojej pracy. Zbyt niski wózek będzie wymuszał konieczność stałego schylania się, analogicznie będzie także wyposażony w mniejszą liczbę szuflad. Zbyt wysoki i zbyt masywny będzie ciężki będzie mało mobilny i uniemożliwi pełne wykorzystanie przestrzeni blatu roboczego.

Pamiętaj także, że jedną z głównych zalet wózków roboczych jest ich mobilność – powinny być zatem stosunkowo lekkie, tak by można było swobodnie przesuwać je po pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę powyższe, najbardziej optymalnymi modelami wydają się być kompaktowe, średniej wielkości wózki, np. takie jak te:

Wózek fryzjerski – na co jeszcze zwracać uwagę?

Wózki fryzjerskie, podobnie jak inne meble i akcesoria do salonów fryzjerskich powinny charakteryzować się przede wszystkim wysoką jakością. Powinny być odporne na zarysowania, uszkodzenia oraz na tyle solidne, by z łatwością znieść intensywną eksploatację. Dobrej jakości pomocniki fryzjerskie wykonane są tak, że nie straszna im częsta dezynfekcja, a kółka i szuflady jeżdżą i otwierają się bez problemu. Cena wózków fryzjerskich wykonanych z wysokogatunkowych surowców, z dbałością o każdy szczegół i renomowanych marek jest nieco wyższa, niż przypadkowych modeli dostępnych w sklepach, jednak gwarantuje niezawodność na kilka lat. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że koszt takiego wózka fryzjerskiego z łatwością sfinansujesz za pomocą leasingu lub dogodnych rat.