Wczytuję dane...

Lampa z lupą – obowiązkowy element wyposażenia salonu kosmetycznego

Lampa z lupą – obowiązkowy element wyposażenia salonu kosmetycznego

Profesjonalna lampa w salonie kosmetycznym to urządzenie nie do przecenienia – wszędzie tam, gdzie niezbędna jest precyzja, dokładność i uważność konieczne jest także oświetlenie umożliwiające dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów. Dlatego najlepsze lampy do salonu kosmetycznego, podologicznego i gabinetów medycznych to takie, które oprócz dobrze dopasowanego źródła światła zapewniają także powiększenie pozwalające na precyzyjne wykonanie każdego zabiegu. Dziś przyjrzymy się zatem bliżej lampom kosmetycznym z lupą i sprawdzimy, jakie powinny mieć parametry, by zapewnić maksymalny komfort pracy.

Lampa kosmetyczna z lupą – czym powinna się charakteryzować?

Usługi przeprowadzane w salonach kosmetycznych to nie tylko manicure i pedicure, ale także inwazyjne zabiegi, w których liczą się minimetry. Makijaż permanentny, stylizacja rzęs czy mikrodermabrazja to tylko niektóre z tych, w których to właśnie precyzja wykonania odgrywa kluczową rolę. Dlatego tak istotną funkcję w salonach kosmetycznych pełni odpowiednie oświetlenie i możliwość powiększenia pola zabiegowego wedle potrzeby – a to wszystko oferują właśnie lampy kosmetyczne z lupą.

Lampy kosmetyczne powinny jednak posiadać szereg cech, które z jednej strony zapewnią kosmetyczce optymalne warunki do przeprowadzenia zabiegu, z drugiej zaś – pełen komfort klientom. Z tego względu wśród najbardziej polecanych lamp kosmetycznych prym wiodą te z oświetleniem LED, których podstawowymi zaletami jest to, że pozwalają optymalnie doświetlić pole pracy i jednocześnie nie rażą w oczy – ani kosmetyczki, ani klienta. Dodatkowo ten typ oświetlenia nie wytwarza ciepła, przez co ryzyko ewentualnych poparzeń jest zniwelowane do zera.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że lampy kosmetyczne wyposażone w źródło światła LED są także energooszczędne, bardziej żywotne niż tradycyjne żarówki, a przy tym odporne na wstrząsy i przypadkowe uszkodzenia. Dobrej jakości lampy kosmetyczne w standardzie posiadają także możliwość regulacji barwy i intensywności światła, przez co pozwalają na precyzyjne dopasowanie tych parametrów do przeprowadzanego zabiegu.

Istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru lampy z lupą jest liczba dioptrii szkła powiększającego. Ta wartość w zależności od modelu i marki lampy waha się od 3 do 8 dioptrii, na rynku dostępne są także modele wyposażone w dwie lupy: standardową o mocy 5dpi oraz małą o mocy 8 dpi, wykorzystywaną w sytuacjach, gdy potrzebujemy maksymalnego powiększenia.

Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę jest rodzaj statywu. W sklepach dostępne są modele przeznaczone do mocowania do blatu stolika lub fotelu kosmetycznego oraz mobilne lampy na kółkach – wyboru w tej kwestii należy dokonać na podstawie potrzeb i powierzchni gabinetu. Istotna jest jednak sama konstrukcja – dobra lampa kosmetyczna z lupą powinna umożliwiać pełną regulację wysokości oraz położenia źródła światła.

Ceny lamp kosmetycznych z lupą różnią się od siebie w zależności od producenta, parametrów oraz wykorzystanych materiałów. Ceny najtańszych modeli zaczynają się już od 150 złotych, warto jednak zainwestować w profesjonalne urządzenie, którego cena plasuje się w okolicach 500 zł. Pamiętaj, że niezależnie od tego, na który z nich się zdecydujesz, jego koszt możesz sfinansować w leasingu lub na raty.