Wczytuję dane...

Pył paznokciowy w pracy manicurzystki – co powinnaś o nim wiedzieć? Cz.II

Pył paznokciowy w pracy manicurzystki – co powinnaś o nim wiedzieć? Cz.II

Powracamy z tematem pyłu paznokciowego w pracy manikurzystki oraz sposobów na to, jak sobie z nim radzić. Z tego co widzimy, poprzedni wpis (znajdziecie go TUTAJ) spotkał się z Waszym dużym zainteresowaniem, co doskonale rozumiemy – my też czytając statystyki na temat tego, jakie ilości pyłu mogą się dostać do płuc manicurzystki byliśmy w szoku. Pokazuje to jednak jak istotne jest bezpieczeństwo w miejscu pracy i właściwa ochrona przed szkodliwymi czynnikami, nawet tak z pozoru niewinnymi jak pył paznokciowy. Wspomniane w poprzednim wpisie pochłaniacze pyłu nablatowe i do zabudowy to jednak nie jedyna opcja na walkę z drobinkami. Równie popularne jest bowiem rozwiązanie, które łączy w sobie funkcję pochłaniacza i frezarki. Czas poznać je bliżej!

Frezarki z pochłaniaczem – funkcjonalność i wszechstronność

Nie bez powodu zostawiliśmy sobie tę opcję na sam koniec – frezarki z wbudowanym pochłaniaczem pyłu cechują się bowiem największą skutecznością ze wszystkich omawianych rozwiązań. Do niedawna ich wydajność szacowano na około 80%, jednak dzięki coraz nowocześniejszym technologiom stosowanym w tego typu urządzeniach ich efektywność sięga nawet 95%. Dostępne na rynku frezarki z pochłaniaczem najczęściej określane są jako podologiczne – warto bowiem wiedzieć, że zostały zaprojektowane głównie z myślą o podologach, którzy podczas zabiegów musza mierzyć się nie tylko z pyłem ale także wszelkiego rodzaju patogenami. Praktyka jednak pokazuje, że na ten typ frezarek decyduje się także duża część manicurzystek – tego typu frezarka posiada takie same możliwości, jak klasyczna frezarka do manicure, pozwalając precyzyjnie przygotować skórki i płytkę paznokcia do dalszych zabiegów. Jednocześnie dzięki wysokiej efektywności znacząco poprawia jakość i bezpieczeństwo pracy, niemal całkowicie niwelując znajdujący się w powietrzu pył. Mimo wysokiej wydajności, urządzenie cechuje się także stosunkowo cichą pracą, która umożliwia swobodną rozmowę z klientem.

Ceny dostępnych na rynku frezarek z pochłaniaczem zaczynają  od 3500 złotych – to sporo, jednak mając na uwadze dane zawarte w poprzedniej części tego wpisu, zdecydowanie warto w nią zainwestować. Wysoka wydajność, możliwość niemal całkowitego usunięcia szkodliwego pyłu paznokciowego z powietrza oraz fakt, że jedno urządzenie łączy funkcję pochłaniacza i frezarki znacząco poprawiają komfort pracy i niwelują ryzyko rozwinięcia się chorób takich jak pylica. Warto także wspomnieć, że frezarkę z pochłaniaczem pyłu z łatwością sfinansujesz za pomocą rat lub leasingu, obniżając jednorazowy koszt zakupu. Pochłaniacze wbudowane we frezarki również wymagają regularnego czyszczenia węża ssącego oraz wymiany filtrów, jednak znacznie rzadziej, niż w przypadku niewielkich nablatowych lub wbudowywanych modeli. Wysoką skuteczność tego typu pochłaniaczy możesz jeszcze zwiększyć za pomocą maseczki medycznej, stanowiącej fizyczną barierę przed drobinkami pyłu.