Wczytuję dane...

Rodzaje manicure – czym się różnią? Cz.II

Rodzaje manicure – czym się różnią? Cz.II

Powracamy z tematem rodzajów manicure, który, sądząc po naszych statystykach – szczególnie Was zainteresował. W zasadzie trudno się dziwić, bowiem odkąd wykonanie profesjonalnego manicure stało się ogólnodostępne oraz możliwe do zrobienia w domu, jego popularność znacznie wzrosła. Dziś pod lupę weźmiemy dwa najpopularniejsze po hybrydzie rodzaje manicure: żelowy i akrylowy. Sprawdzimy czym się od siebie różnią, jakich urządzeń wymagają oraz czy stanowią godną alternatywę dla tradycyjnego manicure hybrydowego.

Manicure  żelowy

Najkrócej mówiąc, manicure żelowy polega nie tylko na zdobieniu ale także na przedłużaniu płytki paznokcia. Z tego względu doskonale sprawdzi się u osób ze słabymi i rozdwajającymi się paznokciami oraz takimi, którym zależy na wzmocnieniu naturalnej płytki. Jego wykonanie wymaga jednak nieco więcej umiejętności i wprawy, niż w przypadku tradycyjnej hybrydy – do wykonania prawidłowego manicure żelowego niezbędne bowiem będzie wykorzystanie formy lub tipsów. Przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia pokrywa się bowiem specjalną masą, którą następnie należy utwardzić za pomocą lampy UV. Jej zadanie jest takie samo, jak w przypadku hybrydy – promieniowanie utwardza żel sprawiając, że staje się twardy i odporny na uszkodzenia.

Ważną zaletą manicure wykonanego metodą żelową jest naturalny wygląd oraz łatwość odnawiania odrostów. Z tego względu popularnością dorównuje on bez wątpienia manicure hybrydowemu. Jednocześnie jednak jego przygotowanie jest nieco bardzie pracochłonne, niż w przypadku hybrydy, dlatego warto wybrać się do wykwalifikowanej manicurzystki. Jeśli jednak zdecydujesz się wykonać go samodzielnie w domu, konieczny będzie zakup dobrej i mocnej lamy UV oraz porządnej frezarki kosmetycznej niezbędnej do spiłowania pozostałości żelu. Wszystko co niezbędne do wykonania manicure żelowego znajdziesz TUTAJ a zakup z łatwością sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Manicure akrylowy

To ostatni rodzaj manicure, który weźmiemy pod lupę. Zasadniczą zaletą paznokci akrylowych jest to, że oferują wyjątkową trwałość i odporność na urazy mechaniczne. Ten typ manicure z powodzeniem możesz także zastosować, jeśli zależy Ci na zapuszczeniu swoich naturalnych paznokci – płytka rośnie bowiem nieskrępowanie pod warstwą akrylu.

Zasadniczo całość polega na przygotowaniu proszku, który po zmieszaniu z płynem tworzy masę, która szybko zasycha na paznokciu. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich metod manicure, akryl nie wymaga jednak wykorzystania lampy UV ani lamy LED. Masa twardnieje sama, pod wpływem procesu utleniania. Niezbędny będzie jednak odtłuszczacz, pilniczki, szablony oraz primer – wszystko to znajdziesz w Fine Factory i sfinansujesz za pomocą rat lub leasingu.

Wracając jednak do manicure akrylowego – jego przygotowanie wymaga czasu i umiejętności, jednak efekt zdecydowanie jest tego warto. Trwałość sięgająca nawet 3 tygodni, możliwość uzupełniania ubytków oraz fakt, że akryl nie osłabia struktury paznokcia sprawiają, że wciąż należy do czołówki najchętniej wykorzystywanych typów manicure.