Wczytuję dane...

Lampa pierścieniowa w pracy wizażystki i makijażystki – dlaczego jest tak ważna?

Lampa pierścieniowa w pracy wizażystki i makijażystki – dlaczego jest tak ważna?

Idziemy o zakład, że zna to każda z Was – pochmurny poranek i kiepskie światło sprawiają, że codzienny makijaż musicie wykonać w łazience lub przedpokoju. Wszystko wydaje się być ok – równo rozprowadzony podkład ma odpowiednią barwę i nie kończy się nieestetycznie na linii żuchwy, kolor różu idealnie współgra z cerą, a brwi mają doskonały kształt, słowem, makijaż udał się jak nigdy. I dopiero w pracy lub w lustrze w windzie orientujecie się, że na którymś etapie coś poszło nie tak, a Wasz makijaż bardziej przypomina stylizację klowna, niż perfekcyjny make up, pełen klasy i wdzięku. Brzmi znajomo?

I choć taka wpadka zdarzyć się może każdej kobiecie, to jednak w przypadku osób zawodowo zajmujących się makijażem – nie ma prawa. Z drugiej strony przeglądając makijażowe wpadki gwiazd, trudno oprzeć się wrażeniu, że tutaj także nie trudno o katastrofę, za którą w obu przypadkach odpowiedzialny jest jeden czynnik – nieodpowiednie światło.

Lampa pierścieniowa, czyli idealne światło o każdej porze dnia (i nocy!)

Odpowiednie światło to niezbędny czynnik w wielu czynnościach – od fotografowania, po nagrywanie filmów, na tworzeniu makijażu kończąc. Dlatego profesjonalna lampa jest w tych zawodach niezbędnym elementem wyposażenia i podstawą bez której trudno się obyć. Nieodpowiednie światło, czyli zbyt słabe i o ciepłej barwie to prosty sposób na powtórzenie historii z pierwszego akapitu – zakłamuje kolory, nie pozwala dojrzeć istotnych szczegółów, trudniej też skorygować ewentualne błędy. Nie bez znaczenia są także cienie rzucane przez nieodpowiednie oświetlenie, a te z kolei mogą prowadzić do braku symetrii. A przecież z usług profesjonalnych wizażystek i makijażystek korzystają ci, którym zależy na perfekcyjnym i nienagannym wyglądzie. Lampa pierścieniowa pozwoli Ci go stworzyć.

Lampy pierścieniowe – jak właściwie działają?

Lampy pierścieniowe to specjalistyczne oświetlenie zaprojektowane w taki sposób, by ciągły i równomierny, a przy tym – niemal całkowicie eliminować cienie. Jednocześnie temperatura emitowanego przez lampy pierścieniowe światła wiernie odwzorowuje naturalne światło słoneczne sprawiając, że kolory są w pełni zachowane.

Podstawową zaletą dobrej lampy pierścieniowej jest możliwość otrzymania światła zbliżonego do naturalnego o każdej porze dnia i w praktycznie każdych warunkach – także w plenerze. Dzięki temu niestraszna Ci będzie niepogoda, nocna pora czy zamknięte pomieszczenia – lampa pierścieniowa doskonale zastąpi światło dzienne. Ten typ oświetlenia charakteryzuje się temperaturą barwową na rzędu ok. 5000 K, co sprawia, że wykonany makijaż będzie świetnie prezentował się zarówno po wyjściu ze studia, jak i np. w blasku fleszów. Z tego względu lampy pierścieniowe polecane są wszystkim, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem makijażów i wizażem – dzięki nim z powodzeniem unikniecie makijażowych wpadek. Jeszcze do niedawna lampy pierścieniowe wykorzystywane były wyłącznie przy dużych produkcjach takich jak profesjonale sesje zdjęciowe czy pokazy mody. Z czasem jednak stały się bardziej dostępne, a ich koszt znacznie się obniżył. Wciąż jednak profesjonale lampy pierścieniowe to wydatek, który może zaboleć – dlatego warto sfinansować go na raty lub w leasingu.