Wczytuję dane...

Fotel masujący – czy warto w niego zainwestować?

Fotel masujący – czy warto w niego zainwestować?

Jeszcze kilka lat temu fotele masujące były stałym elementem w większości galerii handlowych – wystarczył piątak, by oddać się kilkuminutowemu relaksowi po ciężkim i wymagającym shoppingu. Sytuacja epidemiczna sprawiła jednak, że fotele musiały zniknąć z przestrzeni publicznych ze względów higienicznych – dezynfekcja i czyszczenie po każdej osobie było mało opłacalne. A szkoda, bowiem chętnych na szybki masaż nigdy nie brakowało, a znalezienie wolnego fotela nierzadko graniczyło z cudem. Dlaczego? Wbrew pozorom działanie foteli masujących nie ogranicza się wyłącznie do rytmicznych wibracji i przypadkowych ruchów rolek ugniatających – to specjalistyczne urządzenie, które oferuje całą masę korzyści zdrowotnych. Co istotne – jest także w stanie skutecznie przyciągnąć użytkowników, dlatego są ciekawą opcją dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć komfort swoich klientów. Czy warto zatem zainwestować w fotel masujący, jako intrygujący element poczekalni w salonie kosmetycznym, fryzjerskim lub gabinecie urody?

Fotel masujący – korzyści

Już kilka minut spędzonych w fotelu masującym niesie za sobą szereg korzyści, takich jak rozluźnienie napiętych mięśni oraz poprawę krążenia krwi i limfy. Specjalnie zaprojektowane rolki ugniatające poruszają się w sposób, który poprawia przepływ krwi i limfy w tkankach, a to z kolei przekłada się na większe natlenowanie mięsni i tkanek oraz usunięcie z nich szkodliwych substancji. Systematyczne masaże w fotelu masującym mają skutkują także długofalowymi korzyściami, takimi jak polepszenie metabolizmu czy obniżenie ciśnienia krwi.

Nie bez znaczenia jest także wpływ masażu w fotelu masującym na stan i kondycję mięśni, dlatego ten sposób polecany jest nie tylko sportowcom i osobom aktywnym fizycznie, ale także wszystkim, którzy spędzają dużą ilość czasu w jednej pozycji. Kilka minut w fotelu doskonale rozluźnia napięte mięsnie, niwelując skurcze i bóle mięśniowe, a w efekcie – znacznie poprawiając samopoczucie. To zresztą jeden z głównym powodów popularności foteli masujących – korzystanie z nich jest po prostu wyjątkowo przyjemne i pozwala na szybkie odprężenie się oraz relaks po pełnym wyzwań dniu.

Fotel w salonie kosmetycznym i fryzjerskim – czy to się sprawdzi?

Doskonała obsługa i wykwalifikowana kadra to bez wątpienia najważniejsze aspekty decydujące o tym, czy klient wróci do salonu czy nie. Jednak równie istotny jest czas, który spędza oczekując na zabieg – w niektórych salonach w tym czasie oferowana jest kawa lub herbata, inne udostępniają aktualne czasopisma lub darmowe wi-fi. Trendem, który za granicą jest coraz bardziej popularny jest jednak wyposażenie poczekalni w fotele masujące, które umilają czas oczekującym klientom. I choć w Polsce to opcja mało popularna, to warto ją rozważyć – gwarantujemy, że nawet duży poślizg nie będzie wówczas problemem.

Fotel do masażu w salonie kosmetycznym – na co warto zwrócić uwagę

Podstawową kwestią na jaką należy zwrócić uwagę podczas wyboru fotela do masażu w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim jest jakość wykonania i łatwość czyszczenia. Dobrej jakości model jest solidny i wykonany z wysokogatunkowych surowców, które gwarantują jego niezawodne działanie. Istotną kwestią jest także materiał obiciowy fotela – warto by był łatwy w czyszczeniu i odporny na środki dezynfekujące. Ceny foteli masujących różnią się między sobą w zależności od ilości trybów i marki –  zasadniczo jednak koszt zakupu dobrej jakości modelu zaczyna się od około 6 tys. złotych. Warto także pamiętać, że możesz go rozłożyć np. finansując na raty lub w leasingu.