Wczytuję dane...

Uniezależnij się od pandemii, czyli akcesoria treningowe do ćwiczeń w domu

Uniezależnij się od pandemii, czyli akcesoria treningowe do ćwiczeń w domu

Odkąd świat opanowała pandemia i tylko kwestią czasu stało się, aż znowu staniemy w obliczu lockdownu, coraz popularniejszym rozwiązaniem stało się tworzenie przestrzeni do ćwiczeń w zaciszu własnego domu. Takie rozwiązanie ma same zalety – możliwość ćwiczenia o dowolnej porze dnia (i nocy!), brak dojazdów i stania w kolejce do sprzętu, i zupełne uniezależnienie się od aktualnie panującej sytuacji epidemicznej. I choć mogłoby się wydawać, że dobrą formę są w stanie zapewnić wyłącznie profesjonalne przyrządy i godziny spędzone na wyciskaniu ciężarów, to w rzeczywistości tak nie jest. Doświadczenie pokazuje bowiem, że niewielkie, wykorzystywane w domu przyrządy są równie skuteczne i pozwalają osiągnąć doskonałe efekty w krótkim czasie. Dziś przedstawimy Wam kilka sprytnych urządzeń, które niewiele kosztują, nie zajmują miejsca a przy odrobinie wysiłku pozwolą Wam przeprowadzić pełnowartościowy trening w zaciszu własnego domu. Pamiętajcie przy okazji, że zarówno przyrządy do ćwiczeń, jak i wiele innych urządzeń i akcesoriów dostępnych w FineFactory z powodzeniem możecie sfinansować w leasingu lub na raty.

Gumy oporowe

Jak sama nazwa wskazuje, gumy oporowe to urządzenie, których podstawowym zadaniem jest… generowanie oporu. Ten z kolei zmusza ciało do cięższej pracy i wskoczenia na wyższe obroty. Wśród dostępnych na rynku modeli znaleźć można pojedyncze modele o różnym stopniu oporu lub złożone z nich zestawy. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, pamiętaj, że rodzaj gum warto dopasować do stopnia zaawansowania i kondycji.  Zasadniczo im większy opór, tym większy wysiłek, jaki muszą podjąć mięśnie, dlatego wybór nieodpowiedniej gumy może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Największą zaletą taśm oporowych jest jednak fakt, że możesz wykorzystać je do ćwiczenia niemal każdej partii mięśni – a to przekłada się z kolei na efektywny i kompleksowy trening.

Uchwyty do pompek

Mała rzecz, a cieszy. Te proste w formie i niewielkie urządzenia pozwalają na wykonywanie bardziej głębokich pompek i zwiększają ogólny zakres ruchu. Wszystko to sprawia, że angażują mięsnie w większym stopniu niż w przypadku klasycznej pozycji z rękoma opartymi o podłogę. A jak wiadomo,  większa stymulacja mięśni to lepsze rezultaty, warto więc urozmaicić trening za pomocą uchwytu do pompek. W tym urządzeniu ważna jest nie tylko technika ale także ustawienie rąk – w zależności od tego w jakiej pozycji i w jaki sposób chwycisz uchwyty, możliwe będzie stymulowanie innej partii mięsni.  Dodatkową zaletą jest fakt, że uchwyty do pompek sprawiają, że nadgarstki nie są obciążone w takim stopniu, jak w przypadku zwykłych pompek, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Kółko do brzuszków

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie prychnął z pogardą pod nosem na widok tego urządzenia. Niepozorne i niedocenione, a jednak potrafi zajechać niejednego twardziela. Kółko do ćwiczeń, zwane także ab wheel to opcja, która pozwoli Ci wyrzeźbić zarówno proste, jak i skośne mięśnie brzucha, a także wzmocnić pośladki, uda oraz mięsnie rąk. Zasadniczo krótka seria z kółkiem do ćwiczeń pozwoli Ci ogarnąć kompleksowy trening ABS i dodatkowo wzmocni mięsnie posturalne.