Wczytuję dane...

Taboret dla tatuażysty – ważniejszy, niż sądzisz

Taboret dla tatuażysty – ważniejszy, niż sądzisz

Tatuażyści ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu są, podobnie jak kosmetyczki, szczególnie narażeni na przeciążenia układu ruchu – zwłaszcza kręgosłupa. Godziny spędzone w niewygodnej i mało ergonomicznej pozycji to konieczność podczas wykonywania zdobień na skórze. Dlatego odpowiednio dobrane krzesło lub taboret jest niezwykle istotne także w tym przypadku – przebywanie w jednej pozycji przez kilka godzin z rzędu może bowiem w krótkim czasie skutkować pojawieniem się stanów zapalnych i zwyrodnień. Jakie zatem powinno być idealne krzesło dla tatuażysty? Podpowiadamy!

Dobry fotel dla tatuażysty, czyli jaki?

Odpowiednio dobrany, wygodny i przede wszystkim ergonomiczny – taki powinien być odpowiednio dobrany fotel lub taboret tatuażysty. Jego konstrukcja powinna przede wszystkim pozwolić na przybranie maksymalnie komfortowej pozycji, która z jednej strony umożliwi efektywne wykonywanie pracy, z drugiej zaś – odciąży mięśnie i stawy. Dlatego tak ważne jest by wybór krzesła lub taboretu nie był przypadkowy, a poprzedzony porządnym researchem dostępnych na rynku rozwiązań. Co ciekawe – pod względem budowy i funkcji fotele dla tatuażysty przypominają tradycyjne taborety fryzjerskie lub kosmetyczne. Tym, co je różni najczęściej jest design i wzornictwo – dostosowane do specyficznej estetyki salonów tatuażu.

Parametry taboretów do tatuowania

Istnieje kilka istotnych kwestii, które powinien spełniać taboret do tatuażu, by spełniał wszystkie swoje funkcje. Pierwszą z nich jest siedzisko wyposażone w regulację wysokości – dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu dopasujesz jego wysokość do aktualnie wykonywanego zabiegu. Regulowane siedzisko umożliwia także przybranie w pełni ergonomicznej i komfortowej pozycji – bez konieczności wyginania się na wszystkie strony. Wiadomo jednak, że wykonywanie tatuażu wiąże się z pewnym poświęceniem dla dobra sprawy i wymaga czasem wychylenia się w bok czy do przodu – dlatego wybierając taboret do tatuażu zwróć uwagę na to, by miał solidną podstawę. Najlepsze fotele tego typu wyposażone są w podstawę na pięciu ramionach, gwarantującą pełną stabilność. Większość taboretów dla tatuażystów wyposażona została także w kółka, poprawiające ich mobilność. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, by poruszały się cicho i nie rysowały podłogi oraz były wyposażone w łożyska niwelujące ryzyko zacinania się.

Kolejna kwestia to jakość wykonania i jakość wykorzystanych materiałów. Krzesło i taboret dla tatuażysty to ten element wyposażenia, który będzie wykorzystywany wyjątkowo często, warto zatem, by były wykonane z wysokogatunkowych produktów. I tu ważna uwaga – w Internecie znaleźć można mnóstwo modeli, które w zdecydowanej większości wyglądają podobnie, a różni je przede wszystkim cena. Nie idźcie tą drogą i nie decydujcie się na zakup podejrzanie taniego modelu – za niską ceną idzie przede wszystkim niska jakość. Zarówno taborety dla tatuażystów, jak i taborety kosmetyczne czy fryzjerskie warto kupować w wyspecjalizowanych sklepach z asortymentem kosmetycznym – tylko wówczas mamy gwarancję profesjonalnego i pełnowartościowego produktu. Zwróć także uwagę na to, że specjalistyczne sklepy nierzadko oferują zakup taboretów do tatuażu na raty lub w leasingu – warto z tego skorzystać, by zminimalizować jednorazowy koszt zakupy. Wysokiej jakości taboret nie odkształci się pod wpływem intensywnej eksploatacji, nie przetrze się ani nie odbarwi, za to w doskonałej kondycji będzie Ci służył przez wiele lat.

Ostatnią kwestią jest wygoda – na nic wysoka jakość, dobra marka i świetny design, jeśli po chwili siedzenia będziesz miał ochotę posłać swoje krzesło w diabły. Wygodne krzesło do tatuażu to przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane siedzisko, które zapewni pełne podparcie dolnej części kręgosłupa. Świetnie w tej roli sprawdzają się krzesła siodła – wymusza bowiem na siedzącym odpowiednią pozycję, wspierając tym samym odcinek lędźwiowy.