Derma roller, czyli lifting bez skalpela
Odkąd derma rollery pojawiły się na rynku, stały się nieodzownym elementem wielu zabiegów z zakresu kosmetologii. Niewielkie i z wyglądu niepozorne urządzenie, jakim jest derma roller potrafi jednak znacznie więcej, niż to, na co wskazywałby jego wygląd – gęsto rozstawione mikroigiełki pozwolą odmłodzić, rozjaśnić i ujędrnić skórę twarzy i całego ciała oraz sprawić, by wyglądała znacznie młodziej.
Derma roller – jak to działa?
Sekretem działania derma rollerów są niewielkie i niezwykle cienkie igiełki rozmieszczone na całej powierzchni rolki. To właśnie one w kontrolowany sposób przebijają warstwę rogową naskórka, tworząc sieć niewielkich kanalików i wywołując stan zapalny. Brzmi groźnie, jednak w rzeczywistości taki zabieg ma niewiarygodny wpływ na kondycję skóry – zostaje ona bowiem pobudzona do przeprowadzenia procesów autoregeneracyjnych tj. produkcji kolagenu i uwolnienia hormonu wzrostu. Jednocześnie mikrokanaliki powstałe na skutek działania derma rollera umożliwiają lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach, dzięki czemu skóra staje się lepiej odżywiona i nawilżona. Badania kliniczne dowiodły, że po zabiegu z wykorzystaniem derma rollera skóra produkuje włókna kolagenowe przez blisko 2 miesiące, zaś ich poziom w skórze rośnie o 390% w stosunku do stanu przed zabiegiem. Robi wrażenie, prawda?
Samo nakłuwanie za pomocą derma rollera nazywane jest mezoterapią mikroigłową, przez naskórkową indukcją kolagenu lub mikronakłuwaniem, a wskazaniem do jego przeprowadzenia jest profilaktyka przeciwzmarszczkowa skóry oraz zredukowanie objawów starzenia się skóry. Zabieg z wykorzystaniem derma rollera poradzi sobie jednak nie tylko ze wspomnianymi już zmarszczkami, utratą owalu twarzy czy wiotkością skóry, ale także z przebarwieniami i bliznami. Co ciekawe mezoterapia mikroigłowa wykazuje także wysoką skuteczność w walce z cellulitem oraz rozstępami, sprawiając, że stają się dużo mniej widocznie.
Derma roller – jaki model wybrać?
Jest kilka istotnych kwestii, które warto rozważyć przed zakupem derma rollera. Pierwszą z nich jest ilość igieł umieszczonych na głowicy. Panuje bowiem przekonanie, że im więcej igieł, tym lepszy efekt, bowiem powstających mikrokanalików jest więcej i w efekcie skóra zostaje bardziej pobudzona do działania. W efekcie zbyt gęsto osadzone igły sprawiają, że skóra jest nakłuwana zbyt intensywnie, a zabieg staje się przez to znacznie bardziej bolesny. Kolejną kwestią jest kształt igieł w derma rollerze – niektóre modele wyposażone są w igły okrągłe, inne zaś – w trójkątne. Warto wybierać wyłącznie modele z okrągłymi igłami, które nakłuwają skórę bez szarpania oraz niwelują do minimum ryzyko powstawania blizn. Warto także pamiętać, że dobry derma roller charakteryzuje się także specyficzną budową, która sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia powstałe podczas wykonywania zabiegu są odprowadzane na zewnątrz, dzięki czemu nie dostają się do wnętrza urządzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku gabinetów kosmetycznych, w których jedno urządzenie wykorzystywane jest podczas zabiegów różnych osób. Ostatnia kwestia to jakość – nie warto inwestować w tanie modele z przypadkowego sklepu. Profesjonalne sklepy z asortymentem kosmetycznym oferują derma rollery wykonane z najwyższej jakości surowców, których koszt można sfinansować w leasingu lub na raty.