Wczytuję dane...

Frezarka do manicure, czyli czym różnią się frezarki do użytku domowego od profesjonalnych frezarek do gabinetu kosmetycznego i jaki sprzęt wybrać? Cz.II

Frezarka do manicure, czyli czym różnią się frezarki do użytku domowego od profesjonalnych frezarek do gabinetu kosmetycznego i jaki sprzęt wybrać? Cz.II

Przed Wami kolejna część wpisu o frezarkach kosmetycznych – obowiązkowego elementu wyposażenia każdego salonu kosmetycznego i oraz miłośniczek dbania o paznokcie w zaciszu własnego domu. Z pierwszej części dowiecie się m.in. czym właściwie jest frezarka, do czego służy i jaka jest różnica pomiędzy urządzeniami przeznaczonymi do użytku w salonach kosmetycznych a tymi do użytku domowego. Dziś dowiecie się z kolei na co konkretnie zwracać uwagę przy wyborze profesjonalnej frezarki do salonu kosmetycznego i jakie konkretnie powinna mieć parametry, tak by umożliwić Ci  dopasowanie modelu idealnie dopasowanego do Twoich oczekiwań.

Dobra frezarka kosmetyczna to jeden z tych elementów, które mają decydujący wpływ na jakość oferowanych usług, zadowolenie klientek i w długoterminowej perspektywie – większe zyski. Jej koszt możesz rozłożyć kupując ją na raty lub w leasingu, dlatego nie warto wybierać gorszej jakości sprzętu kierując się pozorną oszczędnością. Dobre frezarki kosmetyczne charakteryzują się przede wszystkim świetnymi parametrami i doskonałą jakością wykonania, co umożliwi szybszą, bardziej efektywną i ergonomiczną pracę.

Obroty  

Dobre frezarki kosmetyczne to takie, które oferują od 20000 do 35000 obrotów na minutę. Jeśli szukasz modelu, który umożliwi Ci dopasowanie liczby obrotów do czynności, jaką akurat wykonujesz lub rodzaju wykorzystywanych frezów, zdecyduj się na model, który umożliwia ich płynną regulację. Szczególnie w przypadku stylistek paznokci to opcja, która znacznie usprawnia i ułatwia pracę, dlatego warto wybrać model wyposażony w taką funkcję.

Moc

Wspomnieliśmy już, że moc to jeden z istotniejszych parametrów frezarki kosmetycznej. Jeśli w swoim salonie wykonujesz jedynie manicure, w zupełności wystarczy Ci model o mocy 40 Wat. Jeśli posiadasz w ofercie także pedicure lub zależy Ci na maksymalnym komforcie i mocy urządzenia, warto wybrać model o mocy 100 lub 200 Wat. Zarówno moc, jak i ilość obrotów mają największy wpływ na wydajność i jakość pracy frezarki.

Moment obrotowy – niezwykle ważny, choć często pomijany parametr, tymczasem im większy moment obrotowy, tym większa siła, z jaką frezarka pracuje. Krótko mówiąc, im wyższy moment, tym mniejsze ryzyko, że frezarka zatnie się przy ściąganiu lakieru lub usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

Głowica – to element, do którego mocuje się odpowiedni rodzaj frezu. Dobre modele wyposażone są w system twist – lock, który umożliwia wymianę frezu za pomocą jednego, prostego ruchu, co znacznie usprawnia częstą wymianę końcówek.

Uchwyt – kolejna istotna część frezarki kosmetycznej. Umożliwia pewny chwyt i precyzyjne operowanie urządzeniem. Dobre frezarki kosmetyczne posiadają ergonomiczną rączkę, która jest nie tylko stabilna i odpowiednio dociążona, ale przede wszystkim dobrze leży w dłoni.

Głośność urządzenia – ten parametr może Ci się wydać mało istotne, ale uwierz nam na słowo po 8 godzinach w towarzystwie buczącej i zawodzącej frezarki zmienisz zdanie. Dlatego im ciszej pracujący sprzęt, tym lepiej, bowiem to sprzęt, którego będziesz używać naprawdę często. Warto zatem, byś podczas używania frezarki mogła bez problemu porozumiewać z klientką.

Ilość i jakość frezów

Dołączone do zestawu dobrej jakości frezy to podstawa, bez nich urządzenie jest w zasadzie bezużyteczne. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy frezarka, którą bierzesz pod uwagę ma w zestawie frezy oraz z czego je wykonano. Najlepsze frezy to te wykonane ze stali szlachetnej, które są nie tylko wyjątkowo odporne na ścieranie i korozję, ale także można bez problemu dezynfekować je np. w myjce ciśnieniowej. Pamiętaj także, że akcesoria uzupełniające do frezarek kosmetycznych, takich jak np. dodatkowe frezy, również możesz kupić na raty lub w leasingu – taką opcję oferują jednak przede wszystkim sprawdzone i polecane sklepy z asortymentem kosmetycznym.

Parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru frezarki jest sporo, warto jednak poświęcić czas na znalezienie modelu, który będzie w idealnie spełniał Twoje oczekiwania. Należy także pamiętać, że im wyższe parametry, tym (najczęściej) wyższa cena, dlatego jeśli nie chcesz inwestować jednorazowo takiej sumy, warto rozważyć zakup frezarki kosmetycznej na raty lub w leasingu.