Wczytuję dane...

Kompendium wiedzy o profesjonalnych grzebieniach fryzjerskich cz.II

Kompendium wiedzy o profesjonalnych grzebieniach fryzjerskich cz.II

Przed Wami kolejna część tekstu, w którym przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje dotyczące podstawowego i absolutnie niezbędnego akcesorium w pracy fryzjera – grzebienia. I choć grzebień, jaki jest każdy widzi, to jednak poszczególne modele znacząco różnią się od siebie i mają różne przeznaczenie. Dlatego dziś przedstawimy charakterystykę poszczególnych modeli i sprawdzimy, które z nich koniecznie powinny znaleźć się w Twoim salonie. Ten tekst dedykujemy jednak nie tylko zawodowym fryzjerom, ale także włosomaniaczkom – wszak nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrany grzebień to podstawa dobrej pielęgnacji włosów.

Podstawowe kwestie doboru grzebieni

Zanim zaczniemy charakterystykę poszczególnych modeli, chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na kilka, wyjątkowo istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest sposób rozstawienia ząbków, od którego w głównej mierze zależy to, czy i w jaki sposób grzebień będzie spełniał swoją funkcję. Grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami przeznaczony jest do włosów grubych i kręconych oraz takich, które mają tendencję do plątania się. Jak żaden inny sprawdzi się podczas rozplątywania niesfornych kołtunów. Z kolei grzebień z wąsko ułożonymi ząbkami świetnie sprawdzi się do przeczesywania krótkich włosów oraz jako element wspomagający stylizację. Nie mniej ważny jest także kształt ząbków – powinny być zaokrąglone, dzięki temu nie będą drapać ani podrażniać delikatnej skóry głowy. Dodatkowym atutem zaokrąglonych końcówek ząbków jest także fakt, że trudniej je złamać, co znacznie wpływa na żywotność grzebienia.

Rodzaje grzebieni fryzjerskich

Przechodzimy już do meritum, czyli rodzajów grzebieni fryzjerskich. Umiejętność dopasowania odpowiedniego modelu do wykonywanej usługi to gwarancja komfortowej pracy i doskonałego efektu.

  • grzebień fryzjerski z uchwytem

To model, który do złudzenia przypomina tradycyjne grzebienie, które można kupić w każdej drogerii. Jego podstawową funkcją jest rozczesywanie włosów zarówno przed, jak i po myciu, świetnie sprawdza się także przy równomiernym rozprowadzaniu odżywki. Ma uniwersalnie rozstawione ząbki o równej długości.

  • grzebień do strzyżenia

To model bez rączki, posiadający z jednej strony standardowo rozstawione ząbki, z drugiej zaś – gęsto umieszczone. Wygląda podobnie, jak grzebień uniwersalny, a jego podstawową funkcją jest przeczesywanie i rozdzielanie poszczególnych pasm podczas strzyżenia.

  • grzebień do tworzenia fal

To charakterystyczny model z wygiętym grzbietem. On również posiada dwa typy ząbków – z jednej gęsto, z drugiej rzadziej rozstawione. Jego szczególna budowa pozwala na układanie fal, w taki sposób,  by nie naruszyć ułożonej już wcześniej fryzury.

  • grzebień ze szpikulcem

Szpikulec w takich modelach może być metalowy lub plastikowy. Zasadniczo służy do oddzielania bardzo cienkich pasemek włosów, a także rozluźniania i oddzielania partii podczas tworzenia upięć.

  • grzebień do tapirowania

Szczególny rodzaj grzebienia, który charakteryzuje się naprzemiennie ułożonymi długimi i krótkimi ząbkami. Taki rozstaw pozwala na ułożenie kolejnej warstwy włosów na wcześniej natapirowaną część.

  • styler

To typowy model do nadawania włosom objętości i puszystości. Świetnie sprawdzi się także do rozprowadzania pianki i kosmetyków utrwalających. Charakterystyczne dla tego modelu są szeroko rozstawione, jednakowej długości ząbki.

 

Wymienione wyżej modele grzebieni fryzjerskich przedstawiają najczęściej wykorzystywane i najpopularniejsze modele. Wciąż jednak na rynku pojawiają się grzebienie, które łączą w sobie różne funkcje, a ich nadrzędnym celem jest maksymalne ułatwienie pracy fryzjera. Najlepsze grzebienie fryzjerskie z możliwością finansowania w leasingu lub na raty znajdziesz na www.finefactory.pl