Wczytuję dane...

Sauna do włosów – co to takiego i czy warto w nią inwestować

Sauna do włosów – co to takiego i czy warto w nią inwestować

Stylizacja, farbowanie, niewłaściwa dieta i promieniowanie UV – to tylko niektóre z czynników niekorzystnie wpływających na stan naszych włosów. A przecież piękne i zdrowe (a nie jedynie zdrowo wyglądające) włosy to marzenie każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Stąd coraz więcej z nich decyduje się na świadomą pielęgnację, która z założenia ma przywrócić włosom równowagę odpowiadającą ich indywidualnym preferencjom. Coraz większa świadomość klientów, przekłada się także na poszerzenie oferty salonów fryzjerskich, wprowadzających do swojej oferty nie tylko usługi z zakresu koloryzacji i stylizacji, ale także różnego rodzaju zabiegi regeneracyjne. Wbrew pozorom nie dotyczy to jedynie zabiegów z zastosowaniem profesjonalnych kosmetyków, a przede wszystkim – odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich jest sauna do włosów – szerzej znaną jako nawilżacz. Dziś przyjrzymy się temu urządzeniu bliżej i sprawdzimy, czy warto mieć go w swoim salonie.

Sauna do włosów – zasada działania                          

Nawilżacz do włosów na pierwszy rzut oka przypomina nieco mniejszą wersję tradycyjnej suszarki hełmowej. Tym, co odróżnia oba te urządzenia jest umieszczony w tylnej części nawilżacza, pojemnik z woda destylowaną, którą podgrzewa się do określonej temperatury. Po tym czasie sauna zaczyna generować parę wodną o temperaturze około 40 stopni Celsjusza, co sprzyja zmiękczeniu skóry głowy oraz rozchyleniu łusek włosów i w efekcie – szybsze i skuteczniejsze wniknięcie składników odżywczych. Przed samym zabiegiem fryzjer dwukrotnie myje włosy i skórę głowy, a następnie nakłada na nie odpowiednie dobraną do potrzeb odżywkę. Sam zabieg trwa około 20 minut – po tym czasie spłukuje się włosy chłodną wodą, zamykając rozszerzone łuski. Efekty korzystania z sauny do włosów utrzymują się do około 10 dni, dłuższe efekty utrzymują się po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu. Warto jednak pamiętać, że regularne korzystanie z sauny do włosów pozwala nawilżyć, wzmocnić i zregenerować nawet bardzo zniszczone, przesuszone i problematyczne włosy oraz znacznie poprawić ich kondycję.

Wybieramy saunę do włosów

Na rynku znaleźć można wiele modeli saun do włosów, a ceny najbardziej podstawowych urządzeń zaczynają się już od kilkuset złotych. Jednak nie idźcie tą drogą – profesjonalne nawilżacze do włosów są droższe, oferują jednak nieporównywalnie lepsze efekty i znacznie większy komfort użytkowania. W dobrych sklepach z asortymentem fryzjerskim i kosmetycznym można znaleźć przeznaczone dla branży fryzjerskie sauny, w cenie oscylującej w okolicach 2000 zł. Warto także pamiętać o możliwości zakupy na raty lub sfinansowania kosztu sauny do włosów w leasingu – obie te opcje pozwalają znacznie zminimalizować jednorazowy wydatek.

Sama sauna do włosów powinna być wyposażona w kilka funkcji ułatwiających korzystanie, takich jak regulacja kąta ustawienia kopuły, ilości wytwarzanej pary wodnej czy kontrola temperatury. Ważne także by nawilżacz posiadał opcję regulowania wysokości, na której znajduje się kopuła – czy to poprzez wysięgnik montowany na ścianie czy przez uniesienie statywu. Dodatkowymi opcjami, które poprawiają komfort użytkowania są także duży pojemnik na wodę.