Wczytuję dane...

Makijaż permanentny – sprawdź dlaczego warto!

Makijaż permanentny – sprawdź dlaczego warto!

Idealny makijaż o każdej porze dnia (i nocy!), bez poprawek i rozmazywania się? Doskonale podkreślone brwi i usta, których nie trzeba codziennie konturować i poprawiać po każdym posiłku? Brzmi, jak marzenie ściętej głowy? Niekoniecznie! Makijaż permanentny to prosty sposób na świetny wygląd o każdej porze i w każdych warunkach.

Jeszcze do niedawna makijaż permanentny traktowany był na równi z trwałą ondulacją – jako relikt przeszłości, nieco przaśny, ale w sumie nieszkodliwy. Nie bez znaczenia był także fakt, że sama usługa była wyjątkowo kosztowna, a biorąc pod uwagę kiepski efekt – wyjątkowo nieopłacalna. Wszystko zmieniło się stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka lat temu - do łask wróciły grube, mocno podkreślone brwi i okazało się, że wcale nie trzeba codziennie i z mozołem rysować ich na nowo. Wówczas okazało się, że makijaż permanentny przeszedł ogromną rewolucję, zmieniły się techniki jego wykonywania oraz narzędzia, a on sam oferuje znacznie więcej, niż tylko brak konieczności codziennego malowania się.

Zalety makijażu permanentnego

Pierwszą i podstawową zaletą, która sprawia, że makijaż permanentny zyskuje coraz większe grono miłośniczek jest fakt, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas porannych lub wieczornych wyjść oraz zredukować ilość kosmetyków do minimum. Oszczędność czasu docenią szczególnie te z Was, które każdego ranka przeżywają gehennę związaną z robieniem perfekcyjnego makijażu i deficytem czasu. A jak wiadomo pośpiech w tym temacie to prosty sposób, by wylądować z jednym okiem na Maroko, a drugim na Kaukaz.

Tymczasem makijaż permanentny to zawsze symetryczne kreski, idealnie podkreślone brwi i usta w odpowiednim kolorze – niezależnie od pory dnia. Wystarczy odrobina pudru, różu czy rozświetlacza i już – jesteś gotowa na podbój świata!

Kolejną cechą makijażu permanentnego jest to, że dzięki niemu łatwo można skorygować niedoskonałości takie jak zbyt cienkie brwi, rozmycie konturu ust lub opadająca powieka. Odpowiednio dobrany zabieg pozwala nadać im pożądany kształt oraz na kilka miesięcy zapomnieć o stałych poprawkach w ciągu dnia. Jednocześnie w tym miejscu chcielibyśmy rozprawić się z mitem, który wciąż jeszcze pokutuje wśród wielu kobiet. Nierzadko sądzi się bowiem, że makijaż permanentny tożsamy jest z tatuażem i zostaje na zawsze (sic!). Tymczasem zabieg ten wykonują wykwalifikowani linergiści, za pomocą specjalistycznych narzędzi i przy wykorzystaniu pigmentu, a nie tuszu do tatuażu. Dodatkowo, w przypadku makijażu permanentnego pigment wprowadza się do naskórka, w przypadku tatuażu zaś – w skórę właściwą. Stąd w przypadku tego pierwszego, po kilku lub kilkunastu miesiącach konieczne są poprawki i uzupełnienie barwnika.

Makijaż permanentny – czy to bezpieczne?

Podstawową zasadą, którą warto się kierować przy wyborze linergisty, kosmetyczki, fryzjera czy tatuażysty powinno być to, w jakich warunkach odbywają się zabiegi. Wykonanie makijażu permanentnego jest całkowicie bezpieczne, jednak wyłącznie w sytuacjach, w których linergista wykorzystuje certyfikowany sterylny lub jednorazowy sprzęt oraz najwyższej jakości barwniki. Protip dla linergistów -> TUTAJ znajdziecie wszystkie niezbędne do wykonania makijażu permanentnego urządzenia i barwniki, które z łatwością sfinansujecie w leasingu lub ratach!