Wczytuję dane...

Depilacja woskiem czy pastą cukrową? Którą opcję wybrać?

Depilacja woskiem czy pastą cukrową? Którą opcję wybrać?

Wreszcie jest! Po miesiącach oczekiwania i zwątpienia, wiosna wreszcie nadeszła. I to od razu z przytupem, żebyśmy czasem nie mieli wątpliwości, że do wakacji została już naprawdę chwila. Jednak tych kilka upalnych dni dobitnie pokazało części z nas, że żarty się skończyły i czas wziąć się za siebie. Depilacja samych kostek i łydek, rodem z poniższego mema to niestety zbyt mało. Na szczęście są rozwiązania, które pozwolą Ci szybko pozbyć się niechcianego owłosienia i bez wstydu pokazać się w szortach lub krótkiej spódniczce. Nie obejdzie się bez odrobiny bólu, jednak warto pocierpieć dla efektu – gładkie nogi przez 4 do 6 tygodni, zdecydowanie są tego warte.

Zalety depilacji cukrowej

Ten typ depilacji polecany jest przede wszystkim osobą o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze, u których wskutek depilacji woskiem mogłyby powstać duże podrażnienia. Do jej największych zalet należy fakt, że pasta cukrowa wykonana jest z całkowicie naturalnych składników, co obniża ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej do minimum. Sama pasta składa się wyłącznie z wody, cukru, soku z cytryny oraz naturalnej gliceryny. Zabieg wykonuje się za pomocą pasty o temperaturze pokojowej, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzeń naskórka. Technika depilacji polega na nałożeniu niewielkiej ilości pasty pod włos, a następnie zerwanie jej szybkim ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu. Takie działanie ma dwie zalety: po pierwsze pozwala na usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 3 mm), po drugie – niweluje ryzyko ewentualnych podrażnień. Dodatkowym atutem jest także fakt, że depilacja pastą cukrową jest praktycznie bezbolesna, dzięki czemu ta technika sprawdzi się także w usuwaniu owłosienia z delikatnych miejsc, np. okolic bikini. Trwałość tego rodzaju depilacji wynosi nawet do 4 tygodni, chociaż ta kwestia jest możno zależna od indywidualnego tempa wzrostu włosa. Pewną wadą depilacji za pomocą pasty cukrowej jest czas trwania – na wydepilowanie większych obszarów ciała np. rąk czy nóg, będziesz potrzebowała minimum godziny. W przypadku zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych ma to wpływ na ich ostateczny koszt. Jeśli jednak zamierzasz zmierzyć się z niechcianym owłosieniem w zaciszu własnego domu, kwestia robocizny w zasadzie odpada. Jedyne, czego potrzebujesz to nieco czasu i dobra pasta cukrowa. Znajdziesz ją tu, a sfinansować ją możesz jak zawsze – na raty lub w leasingu.

Zalety depilacji woskiem

Do największych zalet depilacji woskiem zdecydowanie można zaliczyć fakt, że po takim zabiegu efekt utrzymuje się nawet 6 tygodni. Co więcej, z każdym kolejnym włoski są coraz słabsze i odrastają w mniejszej ilości. Podstawową różnicą pomiędzy depilacją za pomocą woskiem i depilacją pastą cukrową jest to, że w przypadku wosku preparat nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie zrywa się pod włos. W dodatku wosk usuwa wyłącznie te włoski, które osiągnęły już minimum 5mm, co oznacza, że część z nich może odrastać nierównomiernie. Depilacja woskiem niesie ze sobą niewielkie ryzyko alergii, a skóra jest po niej podrażniona przez około dwa dni po zabiegu. Mimo tych niedogodności depilacja woskiem ma jeden, podstawowy plus – szybkość, z jaką przeprowadza się cały zabieg. Zarówno depilacja woskiem, jak i pastą cukrową mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, oba rodzaje sprawdzą się także w przypadku depilowania innych części ciała. I niezależnie od tego, którą z metod wybierzesz, wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz tu -> AKCESORIA DO DEPILACJI do sfinansowania na raty lub w leasingu.