Wczytuję dane...

Frezarka do manicure, czyli czym różnią się frezarki do użytku domowego od profesjonalnych frezarek do gabinetu kosmetycznego i jaki sprzęt wybrać? Cz.I

Frezarka do manicure, czyli czym różnią się frezarki do użytku domowego od profesjonalnych frezarek do gabinetu kosmetycznego i jaki sprzęt wybrać? Cz.I

Robisz manicure w zaciszu własnego domu i szukasz wielozadaniowego sprzętu, dzięki któremu będziesz mogła szlifować swoje umiejętności? W może chodzi Ci po głowie otwarcie własnego salonu kosmetycznego i potrzebujesz frezarki, która ułatwi Ci skuteczną pracę nad płytką paznokcia? Niezależnie od tego, jaka jest Twoja odpowiedź, z pewnością wiesz, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia frezarka do manicure – taka, która z jednej strony pozwoli Ci precyzyjnie opracowa płytkę dla uzyskania doskonałego efektu, z drugiej zaś – nie będzie kosztowała milionów i nie nadwyręży Twojego budżetu. Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o frezarkach do manicure – czym różnią się profesjonalne frezarki od tych do użytku domowego, jakie parametry powinna mieć dobra frezarka i czy warto sfinansować zakup frezarki na raty lub w leasingu.

Frezarka kosmetyczna – co to jest?

Frezarka kosmetyczna to niewielkie urządzenie, które najczęściej określa się jako urządzenie kosmetyczne oferujące kompleksową obróbkę płytki i jego stylizację, zarówno paznokci dłoni, jak i stóp. Jednakże lista funkcji frezarek kosmetycznych jest znacznie dłuższa, bowiem dzięki niej z powodzeniem usuniesz także stary manicure, usuniesz skórki wokół paznokcia czy zrogowaciały naskórek. Z tego względu każdy salon kosmetyczny, który posiada w ofercie stylizację paznokci powinien posiadać dobrej jakości frezarkę, która umożliwi przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności szybko, sprawnie i bezpiecznie. Coraz częściej jednak na zakup frezarki decydują się także osoby, które o piękny wygląd paznokci wolą zadbać w zaciszu własnego domu – szeroki wybór dostępnych na rynku frezarek kosmetycznych umożliwia precyzyjne dopasowanie odpowiedniego modelu i poszczególnych parametrów do przeznaczenia urządzenia.

Jaka frezarka do salonu kosmetycznego, a jaka do użytku domowego?

Różnice pomiędzy poszczególnymi typami frezarek kosmetycznych widoczne są już na pierwszy rzut oka, jednak tym co faktycznie odróżnia frezarki domowe od frezarek profesjonalnych jest moc urządzenia. Jeśli potrzebujesz sprzętu do użytku domowego z powodzeniem możesz wybrać model o mocy mniejszej nic 20 watów i były na tyle kompaktowe i poręczne, by łatwo było nimi operować. Warto także zwrócić uwagę na to, by frezarka była wyposażona w system regulacji obrotów oraz maksymalną ilość obrotów na minutę. W przypadku frezarek do paznokci przeznaczonych do użytku domowego w zupełności wystarczy model oferujący 2000 obrotów minutę, umożliwiający szybkie i precyzyjne przygotowanie paznokcia do dalszej stylizacji.

Frezarki kosmetyczne przeznaczone do salonów kosmetycznych powinny mieć moc nie mniejszą niż 40 watów, jednak najchętniej wybierane modele to te, których moc wynosi od 100 do 200 watów mocy. Im wyższa moc urządzenia i większa liczba obrotów na minutę, tym szybciej i sprawniej można przeprowadzić zabieg, co jest szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy salon obsługuje kilka lub kilkanaście klientek dziennie. W przypadku frezarek do salonu kosmetycznego niezbędnym elementem wyposażenia jest także pochłaniacz pyłu, którego zadaniem jest nie tylko zassanie opiłków paznokci i pozostałości po poprzednim manicure, ale także wchłonięcie drobnoustrojów. Niektóre modele profesjonalnych frezarek do salonu kosmetycznego wyposażone są także w pedał nożny, który znacznie usprawnia cały proces i pozwala na płynną regulację liczby obrotów frezarki za pomocą nogi. Wymienione wyżej parametry mają zdecydowanie największy wpływ na efektywności pracy i jakość wykonanej usługi, jednak wybierając frezarkę warto zadbać także o to, jej głowica miała ergonomiczny, ułatwiający chwyt kształt a sama frezarka była wyposażona w zestaw dedykowanych końcówek. Dobrej jakości frezarka kosmetyczna to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca warto więc wybrać model o bogatym wyposażeniu i najlepszych parametrach. Koszt frezarek w sprawdzonych sklepach waha się od 500 do 4,5 tys. złotych w zależności od poszczególnych parametrów i wyposażenia – to sporo, dlatego warto szukać sklepów, które oferują rozłożenie finansowania frezarki na dogodne raty lub leasing.