Wczytuję dane...

Kompaktowy sprzęt treningowy? Poznaj wszystkie zalety steppera!

Kompaktowy sprzęt treningowy? Poznaj wszystkie zalety steppera!

Domowa siłownia to świetna sprawa zawsze – nie tylko wówczas, gdy działalność tradycyjnych siłowni determinowana jest dynamiczną sytuacją epidemiologiczną. Większość z domowych siłowni ma jednak poważny minus – ich stworzenie wymaga dodatkowego pokoju lub wygospodarowania przestrzeni, na której można byłoby poustawiać niezbędne sprzęty. Pewnym rozwiązaniem jest wybieranie urządzeń, które posiadają funkcję składania np. składany rower treningowy X-Bike, jednak umówmy się – złożony rower tego typu także zajmuje miejsce. Jeśli zatem potrzebujesz naprawdę kompaktowego sprzętu, który zapewni Ci kompleksowy trening całego ciała, rozważ zakup steppera z linkami, umożliwiającego trening zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że spora grupa osób podchodzi do ćwiczeń na nim z lekkim przymrużeniem oka, dlatego trzeba postawić sprawę jasno – ćwiczenia na tym maluchu potrafią dać wycisk niejednemu twardzielowi. A po wszystkim wystarczy schować go do szafy i na 24 godziny zapomnieć o jego istnieniu. Dodatkowym atutem jest także fakt, że na stepperze można ćwiczyć praktycznie wszędzie – w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu. Nie bez znaczenia jest także cena dobrej jakości stepper możesz kupić już od 209 złotych, wyhaczyć go w dobrej promce (tutaj - link) lub sfinansować zakup na raty lub w leasingu.

Trening na stepperze – efekty

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli efektów, jakie może przynieść regularny trening na stepperze. Pierwsze z nich powinieneś zacząć zauważać już po miesiącu systematycznych treningów. Dość stwierdzić, że już 10 minut średnio intensywnych ćwiczeń na stepperze pozwala spalić nawet 100 kilokalorii! Trening na podstawowej wersji steppera działa przede wszystkim na dolne partie ciała, dzięki czemu pozwala wyszczuplić i wyrzeźbić uda, łydki i pośladki. Jednocześnie jest także skutecznym narzędziem w walce ze znienawidzonym cellulitem. Dodatkowo, regularne (3x w tygodniu po 20 minut) treningi znacząco poprawiają wydolność organizmu, mają także zbawienny wpływ na układ krążenia oraz układ oddechowy. Niektóre modele stepperów wyposażone są także w dodatkowe linki, których zadaniem jest urozmaicenie ćwiczeń oraz umożliwienie treningu górnych partii mięśniowych. Dodatkowe linki pozwalają na efektywne wzmocnienie pleców, mięśni ramion oraz brzucha. Podsumowując

Stepper – zasada działania

Skuteczność steppera prostego tkwi w jego budowie, która umożliwia ruch skrętny przypominający nieco wspinanie się pod górkę lub wchodzenie po schodach. Steppery skrętne dodatkowo angażują do pracy także mięśnie skośne brzucha oraz mięśnie wewnętrzne ud, bowiem ruch, który się na nich wykonuje aktywuje poszczególne partie mięśniowe tak, jak podczas jazdy na rolkach. Poszczególne rodzaje stepperów nieznacznie różnią się między sobą, wszystkie jednak charakteryzują się prostą zasadą działania i wysoką skutecznością. Również w kwestii ceny nie ma pomiędzy nimi większej różnicy – a dodatkowo zakup każdego z nich możesz sfinansować za pomocą przystępnych rat lub leasingu.