Wczytuję dane...

Rower treningowy w domu – czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje? Cz.I

Rower treningowy w domu – czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje? Cz.I

Dane są nieubłagane. Z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że co czwarty Polak przytył w czasie pandemii średnio od dwóch do pięciu kilogramów. Zwiększenie masy ciała wynika w głównej mierze z ograniczeń związanych z regularnym uprawianiem sportu, działalnością klubów fitness i siłowni. Nie pomogły także zakazy wchodzenia do lasu i parków, które skutecznie uniemożliwiły rekreacyjną aktywność fizyczną taką jak jazda na rowerze, spacery czy bieganie. Skutek jest taki, że część z nas już boryka się z nadprogramowymi kilogramami, a cóż – końca pandemii wciąż nie widać. Niepewna jest również sytuacja basenów, siłowni, klubów fitness, które częściej są zamknięte, niż otwarte. Alternatywą dla dotychczasowej aktywności pozostaje ćwiczenie w domu – to opcja, która nie tylko pozwoli pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale pozwoli też zadbać o kondycję w przypadku, gdyby komuś znowu przyszło do głowy zamykanie lasów, parków i siłowni na świeżym powietrzu.

Wszystkie powyższe względy sprawiły, że postanowiliśmy wprowadzić do swojej oferty sprzęt fitness, w której znajdziecie wszystko, co niezbędne do utrzymania doskonałej formy także w warunkach lockdownu. Kategoria fitness będzie sukcesywnie rozbudowywana o nowe produkty, tymczasem zapraszamy Was na pierwszy tekst z cyklu, w którym opisujemy przyrządy do ćwiczeń – dziś czas na rowery treningowe, które bez wątpienia są jedyni z najchętniej wybieranych w tworzeniu domowych siłowni. Składane, pionowe, spinningowe – z tego tekstu dowiecie się wszystkiego, co warto o nich wiedzieć.

Rodzaje rowerów treningowych

Zasadniczo to, w jaki sposób klasyfikuje się rowery treningowe zależy w głównej mierze od ich budowy i tego, jaką pozycję przybiera osoba, która na nich ćwiczy. W tej kategorii znajdują się przede wszystkim trzy typy rowerów: rowery poziome, pionowe oraz spinningowe.

Rower pionowy – to model, który cieszy się największą popularnością, głównie ze względu na nieskomplikowaną budowę oraz fakt, że pozycja ciała jest maksymalnie zbliżona do tej, jaką przyjmuje się podczas jazdy na tradycyjnym rowerze – wyprostowaną lub lekko pochyloną. Na rynku dostępnych jest wiele modeli mieszczących się w kategorii rowerów pionowych, różniących się pomiędzy sobą liczbą dodatkowych gadżetów, jakością wykonania czy rozmiarem. Większość z nich (poza marketowymi modelami, które lubią rozpadać się już podczas pierwszej jazdy) pozwala na wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków, ud, a także zwiększenie wydolności organizmu. Dużą zaletą tego typu rowerów jest także fakt, że pozwalają na zrobienie lekkiego treningu w spokojnym tempie przed telewizorem lub zafundowanie sobie ostrego wycisku. Przy wyborze warto sprawdzić także w jaki typ oporu wyposażony jest konkretny model roweru: do wyboru są opory mechaniczne, elektromagnetyczne i magnetyczne – to od niego bowiem w głównej mierze zależy intensywność treningu.  Napęd, budowa i osprzęt to jednak temat na osobny tekst. W kontekście ćwiczenia w domu warto za to zwrócić uwagę na rozmiary i możliwość składania roweru. Będzie w końcu stał w mieszkaniu, warto zatem, by nie stanowił dodatkowego przedmiotu zagracającego przestrzeń. W naszej ofercie znajdziesz rowery treningowe, które posiadają opcję składania – ich kompaktowe rozmiary i możliwość złożenia ich w dowolnym momencie sprawiają, że bez problemu schowasz go po skończonym treningu. Dodatkowy plus? Podobnie, jak w przypadku reszty naszego asortymentu także rowery treningowe i sprzęt fitness możesz sfinansować w leasingu lub w ratach.