Wczytuję dane...

Dziecięcy fotel fryzjerski w pigułce, czyli na co zwracać uwagę przy zakupie.

Dziecięcy fotel fryzjerski w pigułce, czyli na co zwracać uwagę przy zakupie.

Nasz ostatni wpis dotyczący tego, jak urządzić przyjazny dziecku i nieprzekombinowany kącik w salonie fryzjerskim, spotkał się z Waszym ogromnym entuzjazmem, dziękujemy! Postanowiliśmy pociągnąć ten temat dalej i skupić się na konkretach – szczególnie tym, co w przypadku dzieciaków najważniejsze, czyli fotelach przystosowanych dla najmłodszych. Nie jest bowiem tajemnicą, że dzieci to szczególnie wymagający klienci, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynają swoją przygodę z salonami fryzjerskimi i nie do końca widzą różnicę między nimi a gabinetami dentystycznymi :)

A zatem fotel – na rynku co rusz pojawiają się dedykowane dzieciom modele, których podstawowym zadaniem jest przełamanie strachu przed zabiegami fryzjerskimi i sprawienie, by kojarzyły się z czymś wyjątkowo przyjemnym. I cóż, musimy przyznać, że to doskonały pomysł! Zwłaszcza, że większość z nich zaprojektowana została tak, by doskonale wpasowywać się w dziecięce gusty i pozwalać przez chwilę poczuć się jak kierowca rajdowy lub Martyna Wojciechowska na rajdzie Transsyberia (pozdrawiamy!).

Jednak wygląd fryzjerskiego fotela dziecięcego to nie wszystko – równie ważna jest bowiem także jego ergonomia. Dlatego wybierając tego typu mebel do swojego salonu fryzjerskiego zwróć uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim – funkcjonalność. Dziś bierzemy pod lupę właśnie te aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Dzięki naszym wskazówkom znajdziecie model, który w pełni wpasuje się w oczekiwania – zarówno Wasze, jak i Waszych małych klientów.

Ergonomia w każdym calu

Zacznijmy od tego, że dobry fotel fryzjerski dla dzieci powinien być turbowygodny – mały człowiek, którego baterie wyczerpują się w późnych godzinach wieczornych (a czasem nocnych ;)) nie lubi przebywać zbyt długo w jednym miejscu. A już na pewno nie wtedy, gdy ów miejsce wywołuje w nim dyskomfort. Dlatego wygodne siedzisko to podstawa, od której zależy wiele, o ile nie wszystko. Nie przypuszczamy, by komfort siedzenia w tego typu meblach mogła być zweryfikowana przez dorosłych, dlatego w tym przypadku warto zdać się na meble uznanych producentów z wieloletnim doświadczeniem. Ich produkty, przetestowane przez tysiące małych użytkowników to najlepsze potwierdzenie jakości, wygody i powodzenia całego przedsięwzięcia. Takie modele są zwykle nieco  droższe, niż fotele, które znaleźć można na serwisach aukcyjnych, jednak w tym przypadku cena idzie w parze z jakością. Ponad to taka inwestycja szybko się zwraca, a sam jej koszt można sfinansować w ratach lub leasingu. Fotel fryzjerski dla dzieci powinien pozwalać także na pełny zakres ruchu w przypadku fryzjera – również jego komfort podczas modelowania i strzyżenia jest ważny. Dlatego warto zwrócić uwagę na zakres i sposób regulacji oraz podstawę zapewniającą stabilność.

Nie bez znaczenia jest także jakość wykonania, szczególnie wykorzystane do produkcji materiały. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku dzieci konieczne jest wykorzystanie surowców o szczególnej trwałości, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Fotel dziecięcy, niezależnie od formy powinien być także łatwy w czyszczeniu oraz odporny na środki dezynfekujące i odkażające. Dlatego właśnie tak istotne jest, by wybierać

Design w najlepszym wydaniu

Wbrew pozorom w przypadku fryzjerskich foteli dla dzieci wybór nie ogranicza się wyłącznie do samochodów terenowych i motocykli w neonowych kolorach. Równie dużą popularnością cieszą się także modele wyglądająca jak zminiaturyzowana wersja tradycyjnych foteli dla dorosłych. Taki fotel znacznie łatwiej jest dopasować do panującego w salonie stylu, a jego największą zaletą jest fakt, że pozwala dziecku zyskać +100 do dorosłości. J

Ciekawą opcją są także modele łączące w sobie design dla dorosłych z dziecięcym akcentem, np. fotele marki Gabbiano o klasycznym wzornictwie wzbogaconym o figurkę konia rodem z wesołego miasteczka.