Wczytuję dane...

Jak urządzić stanowisko dla dzieci w salonie fryzjerskim?

Jak urządzić stanowisko dla dzieci w salonie fryzjerskim?

O urządzaniu i wyposażeniu salonów fryzjerskich piszemy już od dawna, dlatego na naszym blogu nie mogło zabraknąć wpisu dotyczącego najbardziej wymagających, krytycznych i nieprzewidywalnych klientów, jakimi są dzieciaki. Większość z nich dzieli się na dwie grupy: pierwsza z nich uwielbia wszystkie zabiegi fryzjerskie i nie ma najmniejszego problemu z tym, by dać sobie gmerać we włosach, druga zaś to osobniki, z których na hasło „fryzjer” wychodzi prawdziwy potwór. Ale ok, żarty na bok – prawda jest taka, że odpowiednie podejście i dobrze zaaranżowany kącik dziecięcy w salonie fryzjerskim potrafi zrobić robotę i uniknąć dantejskich scen. Prawda jest taka, że przemyślana i dobrze dopasowana przestrzeń, spora dawka dobrego humoru i dedykowane akcesoria pozwolą Ci stworzyć salon fryzjerski skrojony na miarę potrzeb najmłodszych klientów. Potrzebujesz konkretów? Oto one! Przed Wami garść wskazówek, dzięki którym Wasz salon stanie się ulubioną miejscówką wszystkich dzieciaków.

Przestrzeń jak z bajki

Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, by miejsce było upstrzone kolorami, przypadkowymi ozdobami i przyprawiało dorosłych o oczopląs. Warto jednak, by kojarzyło się z radosną i przyjazną atmosferą, zabawą i przygodą, czyli wszystkim tym, co dzieciaki lubią najbardziej. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy decydujesz się na wydzielenie strefy fryzjerstwa dziecięcego w tradycyjnym salonie dla dorosłych. Warto wówczas, by każda z nich była dopasowana do docelowej grupy klientów, a jednocześnie posiadała jakiś wspólny punkt, sprawiający że całość będzie spójna i konsekwentna. Takim elementem może być identyczne oświetlenie w każdej ze stref, takie same konsole fryzjerskie lub przyborniki. Wracając jednak do bajkowej przestrzeni – podstawą jest stworzenie radosnej i uniwersalnej bazy, która będzie nawiązywać do dziecięcych klimatów. W tej roli doskonale sprawdzą się wszelkie odcienie żółci, zieleni, fioletów oraz szarości – ich uniwersalny charakter nie będzie „gryzł się” z dotychczasowym wystrojem salonu i pozwala stworzyć niemal dowolną aranżację. W roli bazowych kolorów świetnie sprawdzą się także wszystkie pastelowe odcienie, stanowiące stonowane tło dla reszty dekoracji. Te zresztą są kluczowe w urządzaniu przestrzeni dla dzieci – postaci z bajek, naklejki lub poukrywane gdzieniegdzie niewielkie drzwiczki do krainy wróżek to elementy, dzięki którym wnętrze będzie wyjątkowo przyjazne dzieciom. Pamiętaj jednak o tym, że tworzenie kolorowych wnętrz wymaga umiaru i wyczucia – tu również obowiązuje zasada, że mniej znaczy więcej. Jasne wnętrze, pastelowe odcienie i kilka dekoracyjnych akcentów na ścianach w zupełności wystarczy.

Dziecięcy fotel w roli głównej

Dziecięce fotele fryzjerskie wywołały szał z chwilą, z którą pojawiły się na rynku – oto bowiem pojawiła się szansa, że strzyżenie dzieci może odbywać się szybko i bezboleśnie. Nic więc dziwnego, że od tego czasu producenci prześcigają się w tworzeniu najfajniejszych foteli dziecięcych, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu zarówno dziecku, jak i fryzjerowi. I tak na rynku znaleźć można samochody, motocykle, wozy strażackie i czy samoloty które znacznie ułatwiają pracę. Warto jednak pamiętać, że fotel fotelowi nierówny, a jego wygląd powinien iść w parze z jakością i doskonałym wykonaniem oraz możliwością regulacji, pozwalającą na ergonomiczną pracę. W zależności od modelu i producenta, ceny foteli dla dzieci wahają się od kilku do kilku tysięcy złotych. Skąd ta rozbieżność? W większość wynika ona przede wszystkim z możliwości fotela oraz jego jakości. Czy warto decydować się najtańszy model? Zdecydowanie nie – w tym przypadku wyższa cena zazwyczaj idzie w parze z jakością, a sama inwestycja szybko się zwraca. Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnym obniżeniu jednorazowego kosztu zakupu, rozważ sfinansowanie fotela fryzjerskiego dla dzieci w leasingu lub ratach.