Wczytuję dane...

Wybieramy lampę pierścieniową cz.I

Wybieramy lampę pierścieniową cz.I

Lampy pierścieniowe, zwane także lampami typu ring to szczególny rodzaj oświetlenia, charakteryzujący się emitowaniem światła ciągłego. Ich charakterystyczny kształt oraz praktycznie całkowite wyeliminowanie cieni sprawiają, że ten typ oświetlenia doskonale sprawdza się w salonach kosmetycznych, w studiach wizażu oraz podczas fotografowania. Ponad to lampy pierścieniowe doskonale imitują światło dzienne, sprawiając, że kolory są żywsze i bardziej nasycone. Wszystko to sprawia, że coraz częściej traktowane są jako niezbędne narzędzie pracy kosmetyczek, makijażystek i fotografów.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp pierścieniowych – różnorodne rozmiary, parametry i akcesoria sprawiają, że wybór odpowiedniej może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych parametrów na które warto zwrócić uwagę, tak zakup lampy był prosty, a ona sama spełniała wszystkie oczekiwania.

Lampy pierścieniowe – jak to działa?

O tym, że przedmioty oświetlone za pomocą lampy pierścieniowej wyglądają jakoś lepiej, niż w rzeczywistości lub podczas oświetlania zwykłą, tradycyjną lampą, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak jak to możliwe? Zasada działania lamp pierścieniowych w zasadzie jest stosunkowo prosta – większość dostępnych na rynku modeli wyposażonych zostało we fluorescencyjne żarówki  lub źródła światła LED o wysokim współczynniku oddawania barw. W praktyce oznacza to, że w takim świetle kolory są bardziej nasycone, a każdy szczegół uwidoczniony, co jest szczególnie istotne w kontekście wyżej wymienionych zawodów. Poza tym światło emitowane przez umieszczone wewnątrz lampy żarówki posiada temperaturę barwową o wartości 6500 Kelwinów, czyli zbliżonej do naturalnego światła dziennego. Jednocześnie dzięki specjalnemu kształtowi dyfuzora tego typu lampa jest praktycznie bezcieniowa, co pozwala na wyeksponowanie każdego szczegółu.

Zakup lampy pierścieniowej – na co zwracać uwagę?

Jedną z najistotniejszych kwestii podczas wyboru lampy pierścieniowej jest sposób mocowania, istnieje bowiem kilka rozwiązań, z których warto wybrać to najbardziej optymalne. Jednym z nich jest specjalny, elastyczny statyw, umożliwiający precyzyjne manewrowanie lampą i skierowania źródła światła w pożądane miejsce. Niektóre lampy pierścieniowe wyposażone są także w specjalne mocowania przegubowe, dzięki którym możliwe jest regulowanie położenia lampy w zakresie przód – tył. Lampy umieszczone na statywie, z dołączonym ramieniem pozwalają z kolei operować wysokością, na której znajduje się lampa oraz kątem padania światła. Pod tym względem są zdecydowanie najwygodniejsze w użytkowaniu i sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach. Większy zakres regulacji zazwyczaj wiąże się jednak z nieco większym wydatkiem, warto jednak pamiętać, że w sprawdzonych sklepach z asortymentem kosmetycznym możliwe jest finansowanie produktów na raty lub w leasingu. Takie rozwiązanie ostatecznie przynosi więcej korzyści, niż zakup tańszego produktu, niespełniającego w pełni oczekiwań – pozwala bowiem obniżyć jednorazowy koszt zakupy oraz uniknąć nadwyrężania firmowego budżetu.