Wczytuję dane...

Kuferek kosmetyczny – jak wybrać najlepszy?

Kuferek kosmetyczny – jak wybrać najlepszy?

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodową wizażystką, makijażystką – amatorką, czy po prostu lubisz kolorowe kosmetyki, z pewnością wiesz, że porządek w kosmetyczce to podstawa. Zwłaszcza, kiedy do godziny zero zostało pięć minut, a Ty przerzucasz wszystko w poszukiwaniu ulubionej pomadki. Brzmi znajomo? Na szczęście nie musi tak być. Rozwiązanie jest proste – kuferek kosmetyczny.

Kuferki kosmetyczne stworzone zostały z myślą o zawodowych wizażystkach, które na co dzień potrzebują pojemnego organizera, umożliwiające przenoszenie i przechowywanie wszystkich niezbędnych kosmetyków. Jednak z biegiem czasu na ich funkcjonalności poznały się także inne miłośniczki kosmetyków, co skutkowało tym, że zaczęto je projektować różnych rozmiarach – zarówno kompaktowych, jak i całkiem pokaźnych. Stąd tak duża różnorodność kuferków kosmetycznych na rynku – dzięki różnorodnym rozmiarom, pojemnościom i dodatkowym elementom (jak kółka), każda pasjonatka makijażu znajdzie coś dla siebie. Wbrew pozorom kupno kufra kosmetycznego nie jest dużym wydatkiem, zwłaszcza, jeśli to element niezbędny w Twoim zawodzie. Pamiętaj także o możliwości sfinansowania kuferka kosmetycznego w leasingu lub na raty – takie rozwiązanie obniża jednorazowy koszt zakupu i pozwala zachować płynność finansową.

Zalety dobrego kufra kosmetycznego

Z założenia kufer kosmetyczny to rozwiązanie, które ma pomóc w organizacji i przechowywaniu kosmetyków. W przeciwieństwie do zwykłej kosmetyczki, ma formę niewielkiej walizki o sztywnych ściankach, by zapobiec przemieszczaniu się poszczególnych produktów. Kuferki kosmetyczne wyposażone są także w szereg przegródek, schowków i półeczek, dzięki którym utrzymanie porządku jest znacznie prostsze. Koniec z nerwowym poszukiwaniem i wyrzucaniem wszystkiego na podłogę - większość dobrych kuferków zaprojektowana została tak, by wszystkie kosmetyki widać jak na dłoni.

Kuferki kosmetyczne mogą być otwierane jedno lub dwustronnie. Modele jednostronne to w przeważającej wielkości modele, przeznaczone do użytku prywatnego – zazwyczaj są mniejszych rozmiarów, mają także mniej przegródek. Kufry otwierane dwustronnie to specjalistyczna konstrukcja, która wyposażona jest w szereg schowków i półeczek, a cała zawartość kufra jest po otwarciu doskonale widoczna.

Większość dobrych kufrów kosmetycznych poza mniejszymi schowkami, wyposażonych jest także w jedną, główną komorę, umieszczona w dolnej części – to miejsce na przechowywanie większych narzędzi lub kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając kuferek kosmetyczny warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jak dużo kosmetyków zamierzasz w nim przechowywać? Jaka wielkość będzie dla Ciebie optymalna? Wolisz model z uchwytem czy wyposażony w kółka? Czy kosmetyki, których używasz mają standardowe opakowania, które wielkością będą odpowiadał głębokości przegródek? Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą Ci ustalić, jakiej wielkości kufra potrzebujesz i które z jego dodatkowych funkcji są dla Ciebie najbardziej istotne. Pamiętaj jednak także o tym, by zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz materiał, z którego został zrobiony. Jeśli zamierzasz często podróżować, kuferek powinien być wykonany z wysokogatunkowego tworzywa lub metalu, być odporny na zarysowania, obicia czy przypadkowe uszkodzenia. Ceny profesjonalnych kufrów kosmetycznych zaczynają się już od 500 złotych, jednak dobre sklepy z asortymentem kosmetycznym oferują ich finansowanie w leasingu lub na raty.