Wczytuję dane...

Profesjonalna prostownica fryzjerska – sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę!

Profesjonalna prostownica fryzjerska – sprawdź, na co koniecznie zwrócić uwagę!

Lśniące, gładkie i jedwabiste w dotyku włosy to marzenie wielu kobiet. Nic dziwnego, wszak nic tak nie poprawia humoru jak posłuszne włosy, które układają się dokładnie tak, jak chcesz – niezależnie od dnia. Analogicznie bad hair day, doskonale znany każdej kobiecie stan, w którym włosy konsekwentnie sterczą na wszystkie strony lub zwisają smętnie po obu stronach twarzy, potrafi zepsuć nawet najlepszy dzień. To dlatego tak chętnie chodzimy do fryzjera – z dobrze ułożonymi włosami czujemy się jak królowe życia, gotowe na podbój świata. Jeśli zastanawiałyście się kiedyś, jak to się dzieje, że nawet najprostsza fryzura ułożona przez fryzjera wygląda milion razy lepiej, niż ta, którą próbujecie odtworzyć w domu, mamy dla Was gotową odpowiedź. Nie ma tu wielkiego zaskoczenia – na efekt rodem z salonu fryzjerskiego składają się przede wszystkim umiejętności fryzjera, profesjonalne kosmetyki i co najważniejsze – profesjonalny sprzęt. I o ile z tym pierwszym za dużo Wam nie pomożemy, o tyle drugie jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. W specjalistycznych sklepach z artykułami kosmetycznymi bez problemu znajdziecie dokładnie te produkty, których używa Twój fryzjer i choć ich cena jest wyższa, niż tych w drogerii, to często ich zakup można rozłożyć na raty lub w leasingu. Podobnie sprawa wygląda ze sprzętem – profesjonalne urządzenia do stylizacji włosów, takie jak suszarki z jonizatorem czy prostownice, również możesz sfinansować w leasingu lub na raty. Wracając jednak do sprzętu wykorzystywanego przez specjalistów – dziś pod lupę weźmiemy prostownice fryzjerskie, które w głównej mierze odpowiadają za gładkie i idealnie lśniące włosy. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę i jak wybrać model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Prostownice profesjonalne a zwykłe – czym się różnią?

Prostownice owiane są złą sławą – przyjęło się, że niszczą włosy, przesuszają je, a regularne korzystanie to prosta droga do rozdwojonych końcówek. Jest w tym sporo prawdy, jednak zarzuty te dotyczą przede wszystkim zwykłych prostownic do użytku domowego. Te profesjonalne skonstruowane są tak, by nie tylko idealnie wygładzać włosy i nadawać im blask, ale także by nie niszczyć ich delikatnej struktury. Niektóre modele wyposażone są także w specjalistyczne rozwiązania, które mimo oddziaływania wysokiej temperatury są w stanie poprawić kondycję włosów np. dzięki powłoce wygładzającej łuski włosowe.

Wybierając profesjonalną prostownicę do włosów – niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu do salonu fryzjerskiego czy do użytku domowego – powinnaś zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Oto one:

  • Rodzaj płytek

Ceny najtańszych prostownic, które możesz znaleźć w sklepach zaczynają się już od 30 złotych i jedyne, co tak naprawdę mogą Ci zaoferować to doszczętne spalenie włosów. Dzieje się tak, ponieważ najczęściej wyposażone są w metalowe płytki, które nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur i dosłownie palą włosy. Podobny efekt uzyskasz prasując włosy domowym żelazkiem – nie idź tą drogą. Profesjonalne prostownice fryzjerskie wyposażone są w specjalistyczne płytki wykonane z ceramiki lub tytanu albo pokryte powłoką teflonową lub diamentową. Są one znacznie łagodniejsze dla łusek włosa oraz oferują równomierne rozłożenie temperatury na całej powierzchni płytki.

  • Regulacja temperatury

W tanich modelach z marketu opcja regulacji temperatury praktycznie nie występuje. Tymczasem każdy typ włosów wymaga innego zakresu temperatury, który nie tylko umożliwi osiągnięcie upragnionego efektu, ale przede wszystkim nie uszkodzi struktury włosa. Dzięki regulacji temperatury możesz precyzyjnie dopasować jej zakres do typu włosów bez ryzyka ich przesuszenia.

  • Moc

To od tego parametru zależy przede wszystkim szybkość nagrzewania się prostownicy. Na rynku znaleźć można zarówno modele o mocy 25 W, jak i te o 170 W. Jeśli zależy Ci na czasie i nie lubisz marnować cennych minut o poranku, wybierz model, który nagrzewa się w kilkanaście/kilkadziesiąt sekund.

  • Funkcje dodatkowe

Niektóre modele profesjonalnych prostownic wyposażone są w dodatkowe funkcje, oferujące większe bezpieczeństwo i szerszy zakres działania prostownicy. Należą do niej np. podczerwień, umożliwiająca równomierne rozgrzewanie płytek, jonizacja, niwelująca elektryzowanie się włosów i domykająca ich łuski czy funkcja prostowania na mokro oraz funkcja wytwarzania pary. Dodatkowe funkcje prostownicy oczywiście windują nieco cenę, jednak to inwestycje, które szybko się zwracają. Zwłaszcza, że sklepy posiadające w swojej ofercie profesjonalny sprzęt fryzjerski nierzadko oferują jego finansowanie w leasingu lub na raty.