Wczytuję dane...

Jak urządzić stylową i funkcjonalną poczekalnię? Cz.II

Jak urządzić stylową i funkcjonalną poczekalnię? Cz.II

Przed Wami kolejna cześć tekstu o tym, jak urządzić poczekalnię w gabinecie kosmetycznym lub salonie fryzjerskim. W poprzedniej części, który znajdziecie TUTAJ skupiliśmy się przede wszystkim na tym, jak stworzyć bazę pod odpowiednie meble i jak wybrać funkcjonalną oraz stylową recepcję. Dziś pora na kolejne, choć nie mniej ważne elementy wyposażenia – fotele, ławki, krzesła i stoliki, czyli wszystko to, co sprawi, że oczekiwanie na zabieg będzie znacznie bardziej komfortowe.

Wyznaczenie strefy i miejsca do siedzenia to obowiązkowy punkt podczas aranżowania poczekalni. Wybór odpowiedniego mebla jest ściśle związany z wymiarem pomieszczenia, liczbą klientów odwiedzających salon oraz stylem, w jakim utrzymana jest poczekalnia. Pamiętaj także, że krzesła, ławki czy fotele to nie tylko meble, których zadaniem jest zapewnienie należytego komfortu podczas oczekiwania na zabieg, ale przede wszystkim istotny element wyposażenia. Dlatego podczas wyboru warto kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale także wyglądem mebli, tak by cały wystrój był spójny i konsekwentny.

Przed zakupem krzeseł i foteli do poczekalni dobrze jest zacząć od początku, czyli od określenia liczby osób, które będą w niej przebywać w godzinach szczytu. Pozwoli to oszacować ilu faktycznie miejsc potrzebujących potrzebujemy i jak rozplanować ilość siedzeń w dostępnej przestrzeni. Jeśli poczekalnia ma duże wymiary w zasadzie ogranicza Cię tylko wyobraźnia, a meble mogą być dopasowane do Twojego gustu i preferencji. Jeśli jednak dysponujesz ograniczoną przestrzenią warto rozważyć wybór krzeseł lub sof, które mają mniejsze gabaryty, a jednocześnie zapewniają więcej miejsca do siedzenia, niż pojedyncze fotele. W poczekalniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota warto szczególnie przyłożyć się do aranżacji i starannie przemyśleć każdy szczegół – w specjalistycznych sklepach z asortymentem kosmetycznym znaleźć możesz meble dedykowane poczekalniom w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Charakteryzuje je nie tylko solidne wykonanie i dodatkowe wzmocnienia, ale także konstrukcja, która umożliwia dopasowanie ich do każdej przestrzeni. Nie bez znaczenia jest także fakt, że niektóre sklepy z asortymentem kosmetycznym oferują zakup mebli do recepcji w leasingu lub na raty, co znacznie obniża jednorazowy koszt zakupu.

Jednymi z najchętniej wybieranych mebli do poczekalni są fotele i sofy tapicerowane skórą ekologiczną. Do ich największych zalet należy eleganckie i stylowe wzornictwo oraz łatwość czyszczenia i pielęgnacji.

Dodatkowe wyposażenie

Chociaż recepcja i miejsca do siedzenia to najważniejsze elementy każdej poczekalni, to warto pokusić się o dodatkowe wyposażenie, które sprawi, że będzie jeszcze bardziej funkcjonalna. Jednym z nich jest niewielki stolik pełniący funkcję stolika kawowego lub stolika na gazety. Stolik to element, który pozwala wprowadzić przytulną i przyjazną atmosferę i obniży poziom frustracji związany z przedłużającym się oczekiwaniem.

Jeśli wymiary poczekalni na to pozwalają, warto także wyposażyć ją w regały lub ekspozytury, które umożliwią wyeksponowanie zdjęć wykonanych prac i w pełni zaprezentować swój profesjonalizm.