Wczytuję dane...

Liposukcja ultradźwiękowa – na czym polega i czy warto zainwestować w profesjonalny sprzęt do gabinetu kosmetycznego?

Liposukcja ultradźwiękowa – na czym polega i czy warto zainwestować w profesjonalny sprzęt do gabinetu kosmetycznego?

Odchudzanie nie jest prostą sprawą. Bywa, że mimo przestrzegania diety i katorżniczych ćwiczeń oponka na brzuchu i irytujące boczki nie chcą zniknąć. Za taki stan rzeczy może odpowiadać wiele różnych czynników, począwszy od zaburzeń hormonalnych po predyspozycje genetyczne. Na szczęście istnieją urządzenia kosmetyczne, które pozwalają skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z newralgicznych obszarów ciała, a przeprowadzane za ich pomocą zabiegi są niezwykle skuteczne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Jednym z nich jest liposukcja kawitacyjna – zabieg, który ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. I choć sama jego nazwa jednoznacznie kojarzy się z inwazyjną liposukcją, tak naprawdę nie ma z nią wiele wspólnego – jedyną rzeczą, która łączy oba te zabiegi jest możliwość szybkiego pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Liposukcja kawitacyjna – na czym polega?

Liposukcja kawitacyjna, liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja bezigłowa – wszystkie te nazwy odnoszą się w zasadzie do tego samego zabiegu. Jego działanie polega na rozerwaniu błony komórkowej komórek tkanki tłuszczowej za pomocą fal ultradźwiękowych. Brzmi niezbyt przyjemnie, jednak w rzeczywistości zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny, nie wymaga użycia skalpela oraz nie powoduje żadnych ran – od raz po zabiegu można wrócić do pracy czy wykonywania codziennych zajęć. Ultradźwięki o niskiej częstotliwości, emitowane przez profesjonalne urządzenie, masują głębokie warstwy tkanek, w wyniku czego z komórek tłuszczowych uwalniane są zalegające w nich tłuszcze, które następnie wydalane są z organizmu na skutek procesów metabolicznych. Jednocześnie intensywny masaż pobudza przepływ limfy, poprawia funkcjonowanie układu krążenia oraz wspomaga procesy przemiany materii wewnątrz komórek. Jednocześnie podczas zabiegu wydziela się ciepło, które znieczula skórę oraz działa odprężająco na mięśnie. W trakcie zabiegu na skórę aplikowane są także specjalistyczne preparaty, których zadaniem jest odżywienie, nawilżenie i regeneracja naskórka – dzięki wydzielanemu podczas zabiegu ciepłu, skóra lepiej wchłania dobroczynne składniki odżywcze.

Liposukcja kawitacyjna to zabieg polecany nie tylko osobom, którym zależy na szybkim wysmukleniu sylwetki i pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc. Doskonale sprawdza się bowiem także jako zabieg pomagający zwalczyć uporczywy cellulit oraz nierówności wynikające z nieprawidłowego układania się podskórnego tłuszczu. Co ważne, zabieg ten może być przeprowadzany na wszystkich obszarach ciała – na pośladkach, wewnętrznej części kolan, udach, w okolicach lędźwiowych kręgosłupa czy brzuchu – słowem wszędzie tam, gdzie występuje tkanka tłuszczowa odporna na działanie innych metod.

Dobry sprzęt to podstawa

Warunkiem skuteczności liposukcji kawitacyjnej jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach i liczbie (uzależnionej od miejsca poddawanego zabiegowi) oraz przestrzegania zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Nie mniej ważne są także wysokie kwalifikacje kosmetyczki wykonującej zabieg oraz wykorzystanie do niego dobrej jakości, profesjonalnego sprzętu. Z tego względu coraz więcej kobiet decyduje się na przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, niż eksperymentowanie z podobnymi urządzeniami do użytku domowego.  Jednocześnie coraz większa świadomość klientek sprawia ponad to, że decydują się one na zabiegi po wnikliwym sprawdzeniu gabinetu i wykorzystywanych w nim urządzeń. Ceny profesjonalnych urządzeń do liposukcji kawitacyjnej posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty zaczynają się już od 3000 zł – biorąc pod uwagę cenę pojedynczego zabiegu, inwestycja ta zwraca się stosunkowo szybko. Aby dodatkowo zoptymalizować jej koszty, możesz także zdecydować się na finansowanie urządzenia do liposukcji bezigłowej na raty lub w leasingu.