Wczytuję dane...

Niezbędnik stylistki rzęs – sprawdź, czego dokładnie potrzebujesz! Cz.I

Niezbędnik stylistki rzęs – sprawdź, czego dokładnie potrzebujesz! Cz.I

Przedłużanie, zagęszczanie, lifting, słowem, wszystko co wiąże się z szeroko pojętą stylizacją rzęs zyskało w ostatnim czasie na wartości. Podkreślone, długie i ciemne rzęsy nie tylko bowiem podkreślają oczy, ale sprawiają także, że cała twarz nabiera wyrazu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego typu zabiegi pozwalają skrócić czas porannych przygotowań do minimum i zaoszczędzić tym samym kilkanaście cennych minut. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kosmetyczek decyduje się na kursy związane ze stylizacją rzęs i planuje wprowadzić taką usługę do swoich gabinetów. Kończąc szkolenie większość z nich jest wyposażona w wiedzę i umiejętności, które pozwalają wykonać większość zabiegów. Co jednak z niezbędnymi materiałami i akcesoriami, które pozwolą w praktyce przeprowadzać zabiegi i rozpocząć działalność? W dzisiejszym wpisie zebraliśmy wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria, które powinna mieć w swoim salonie stylistka rzęs. Na poniższej liście znajdują się nie tylko przyrządy i preparaty, ale także meble umożliwiające stworzenie kompleksowego i ergonomicznego miejsca do pracy. Dlatego niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z branżą kosmetyczną, czy masz już swój salon i zamierzasz wprowadzić do niego nową usługę – poniżej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by rozkręcić ten biznes na dobre.

Komfortowe miejsce do pracy

Wbrew pozorom do poprawnego stylizowania rzęs nie wystarczy wyłącznie klej, rzęsy i krzesło dla klientki. To zabieg kosmetyczny, jak każdy inny, dlatego przygotowanie komfortowego miejsca do pracy do podstawa. Jeśli masz już swój salon i planujesz po prostu wprowadzić do niego nową usługę, jesteś w lepszej sytuacji – nie musisz bowiem kompletować niezbędnych mebli kosmetycznych. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, niezbędne będzie zainwestowanie w profesjonalny fotel kosmetyczny, który pozwoli klientce wygodnie siedzieć podczas zabiegu. Więcej o tym, jakie cechy i parametry powinien posiadać fotel kosmetyczny pisaliśmy TUTAJ, warto jednak by poza ergonomicznym siedzeniem i wysoką jakością wykonania, posiadał także regulację wysokości i położenia oparcia. Fotel kosmetyczny to mebel, na którym nie warto oszczędzać, zwłaszcza, że koszt doskonałej jakości modeli możesz sfinansować na raty lub w leasingu.

Kolejną niezbędną rzeczą bez wątpienia jest krzesło kosmetyczne, tym razem dla Ciebie. Stanie przez cały czas lub pochylanie się w niezbyt ergonomicznej pozycji to zabójstwo dla kręgosłupa, podobnie jak siedzenie na najtańszym krześle z hipermarketu. Dlatego warto przyłożyć się do wyboru krzesła lub taboretu kosmetycznego i wybrać taki, który zapewni optymalną pozycję dla kręgosłupa. Pamiętaj także o tym, że meble, które wybierzesz, a także pozycja jaką przyjmujesz podczas wykonywania zabiegów, mają realny wpływ na jego efekt – nie warto zatem na nich oszczędzać. Dobra wiadomość jest taka, że by wyposażyć swój gabinet lub stanowisko nie musisz wydawać fortuny – renomowane sklepy z asortymentem kosmetycznym nierzadko oferują zakup niezbędnego sprzętu na raty lub w leasingu, dzięki czemu zmniejsza się ich jednorazowy koszt. A to z kolei pomaga utrzymać płynność finansową i jest dobrą opcją szczególnie dla początkujących kosmetyczek.

Warto zainwestować także w dobrą lampę kosmetyczną, która pozwoli optymalnie doświetlić miejsce pracy i będzie wyposażona w lupę. Światło i możliwość powiększenia to podstawa umożliwiająca precyzyjne i dokładne wykonanie zabiegu. Stylizacja rzęs ze względu na swoją specyfikę wymaga dużej dokładności i drobiazgowości, dlatego wybierając lampę kosmetyczną upewnij się, że posiada ona dużą moc oraz pozwala na ustawienie kąta padania światła w zależności od potrzeb.